Porady

Piękny, zadbany trawnik każdego dnia z robotami koszącymi Husqvarna

0 (0 opinii)

Każdy właściciel ogrodu pragnie, aby jego trawnik zachwycał wyglądem, był niczym miękki dywan o intensywnie zielonym kolorze i najchętniej kosił się sam. Husqvarna wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom stworzyła inteligentnego robota koszącego, który doskonale pielęgnuje murawę, a Ty możesz zapomnieć o koszeniu, cieszyć się wolnym czasem i zadbanym trawnikiem.

Nowoczesna pielęgnacja trawnika z robotem koszącym

Robot koszący Husqvarna to rewolucja w pielęgnacji trawnika. Kosiarka samodzielnie kosi trawę, a nawet poprawia jej kondycję, dzięki czemu Ty zyskujesz mnóstwo wolnego czasu, który możesz spożytkować na bardziej wymagające prace ogrodowe, na odpoczynek czy w dowolny inny sposób.

Inteligentne roboty koszące zapewniają doskonały wygląd i kondycję trawnika, ponieważ samodzielnie, regularnie, nawet w czasie deszczu, koszą trawę, a drobne ścinki, które spadają na glebę, zamieniają się w naturalny, odżywczy nawóz. Źdźbła trawy są cięte przez dwa, niewielkie, ostre jak brzytwa noże obracające się w obu kierunkach, dzięki czemu murawa jest bardziej bujna i zielona niż przy koszeniu tradycyjną kosiarką. Robot porusza się w trybie losowym, przez co trawa jest równo skoszona na całym obszarze pracy, bez wyjeżdżonych śladów kół.

Inteligentny sposób pracy przekłada się na świetne rezultaty, jakich nie zapewni żadna inna maszyna. Automower® to połączenie najnowszych technologii, wiedzy i wieloletniego doświadczenia z zakresu automatyzacji koszenia. Potwierdzeniem doskonałej jakości koszenia kosiarek Husqvarna jest zaufanie prawie 3 milionów użytkowników robotów na całym świecie.

>>Sprawdź, jak działa robot koszący Husqvarna

Zalety kosiarki automatycznej Automower®

Popularność robotów koszących Husqvarna wynika zarówno z licznych korzyści, jakie oferują, jak i ze zmieniających się oczekiwań właścicieli ogrodów czy trendów w pielęgnacji trawników. Intensywne tempo życia, wszechobecny brak czasu, jak również nowoczesne technologie i chęć posiadania zadbanego trawnika, a niekiedy też wzbudzenia odrobiny zazdrości u sąsiada sprawiają, że coraz więcej właścicieli zieleńców chce zautomatyzować prace w ogrodzie. Zwłaszcza, że robot skosi trawnik samodzielnie, równo, wraz z tempem wzrostu trawy, z pełną dokładnością, na ściśle określoną wysokość, bez konieczności utylizacji skoszonej trawy, dając nam jeszcze dodatkowe kilka godzin tygodniowo wolnego czasu.

W pełni automatyczna i praktycznie bezobsługowa kosiarka automatyczna wyposażona jest w unikalny system cięcia, który gwarantuje doskonałą jakość koszenia. Robot został zaprojektowany tak, aby efektywnie i wydajnie pracować bez względu na warunki pogodowe. Automower® obsługuje wszystkie rodzaje ogrodów: małe, średnie i duże, proste i o bardziej skomplikowanym kształcie, płaskie i o wzniesieniach do 70%.

Kontrola nad robotem dzięki aplikacji w smartfonie

Inteligentny robot koszący Husqvarna ładuje się automatycznie, samodzielnie odnajdując najkrótszą drogę do stacji dokującej. Można go wygodnie kontrolować i zarządzać nim za pomocą smartfona, a nawet zintegrować z inteligentnymi systemami Smart Home/Smart Garden, co daje wiele dodatkowych możliwości i maksymalnie prostą obsługę.

Praca robotów koszących jest bezpieczna dla otoczenia. Noże automatycznie zatrzymują i chowają się w dysku tnącym w przypadku przewrócenia maszyny lub jej podniesienia. Husqvarna wyposażyła kosiarki Automower® w kilka zabezpieczeń antykradzieżowych, np. unikalny kod PIN uruchamiający urządzenie, alarm włączający się po podniesieniu urządzenia, śledzenie pozycji GPS w wybranych modelach czy brak możliwości konfiguracji robota z inną stacją dokującą.

Koszenie trawnika za pomocą robota jest przyjazne dla środowiska. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu maszyna nie emituje szkodliwych spalin, pracuje cicho, więc nie zakłóca spokoju domownikom czy sąsiadom. Bardzo efektywnie wykorzystuje również energię. Do obsługi przez robota 1000 m2 trawnika potrzeba energii elektrycznej porównywalnej do zasilania 11W żarówki. Dodatkowo nie ma potrzeby utylizacji skoszonej trawy, co również oszczędza Twój czas i pieniądze. Roboty koszące Automower® potrafią o wiele więcej, dlatego są doskonałą inwestycją, która zwraca się już po kilku tygodniach w postaci lepszej jakościowo trawy – zadbanego, gęstszego i soczyście zielonego trawnika. Są również mniej wymagające niż tradycyjne maszyny spalinowe (jeśli chodzi o utrzymanie i konserwację).

Jak dobrać robota koszącego do specyfiki ogrodu?

Kosiarka automatyczna, aby spełniała swoją rolę, powinna być właściwie dobrana do potrzeb konkretnego ogrodu – jego wielkości i układu, ukształtowania terenu, architektury ogrodowej. Aspekty te są równie ważne, jeśli nawet nie ważniejsze niż parametry techniczne maszyny, jak moc akumulatora czy szerokość koszenia.

Przede wszystkim przy wyborze robota do koszenia jednym z najważniejszych elementów jest powierzchnia robocza trawnika. Warto jednak pamiętać, że wydajność koszenia jest zwykle szacowana dla prostego i pustego trawnika (bez rabat, krzewów, warzywników, architektury ogrodowej). W przypadku kiedy ogród ma nieregularny kształt, wydzielone w różnych częściach trawniki oddzielone rabatami, krzewami, z liczną architekturą ogrodową (altanka, grill, basen, plac zabaw dla dzieci, itp.) warto poprosić o wizję lokalną Autoryzowanego Dilera Husqvarna i skonsultować wybór najodpowiedniejszego modelu Automower®. Czasami do większych ogrodów, o złożonym kształcie i licznych nasadzeniach warto kupić dwa mniejsze modele, które będą pracowały efektywnie bez naszego zaangażowania, niż inwestować w największą i najdroższą maszynę.

Kolejny aspekt to ukształtowanie terenu, a więc stopień nachylenia trawnika. Kosiarki automatyczne Husqvarna efektywnie koszą trawniki o nachyleniu nawet do 70%. Większość modeli Automower® obsługuje wzniesienia o nachyleniu do 45%. Maszyny Husqvarna wyposażone są w funkcje ułatwiające poruszanie się po skomplikowanym obszarze, np. automatyczna obsługa wąskich przewężeń (od 60 cm). Wybrane modele Automower® mają system GPS, który wspomaga nawigację – tworzy mapę ogrodu, zapamiętuje skoszone obszary i dostosowuje tryb pracy.

Autoryzowani Dilerzy Husqvarna pomogą nie tylko wybrać odpowiedni model robota, ale również dokonają montażu, konfiguracji maszyny i w razie potrzeby przeprowadzą krótki instruktaż obsługi. Montaż Automower® nie jest skomplikowany, jednak, warto na mapie ogrodu zaznaczyć miejsca lokalizacji przewodów ograniczających i doprowadzających, aby w przypadku np. realizacji systemu nawadniania nie uszkodzić instalacji. Instalator pomoże również wybrać najodpowiedniejsze miejsce na stację dokującą. Nie zawsze lokalizacja najbliższej sąsiadująca z przyłączem energetycznym będzie tą właściwą. Sieć dilerska zapewnia także obsługę serwisową, szeroki wybór oryginalnych części i akcesoriów Husqvarna jak również możliwość przechowania maszyny po sezonie. Wybrane salony oferują odbiór robota po sezonie, czyszczenie, serwis, przechowanie przez okres zimy, a wiosną aktualizację oprogramowania i dostawę do Twojego ogrodu. Maszyna jest wówczas naładowana, z ostrymi nożami i gotowa do pracy. Dbałość o robota i jego prawidłowa konserwacja (serwis raz w roku) zapewnią bezawaryjną pracę przez wiele lat. Warto raz w tygodniu poświęcić chwilę na wyczyszczenie maszyny (zwłaszcza jeśli pracowała ona w deszczu), aby kosiła ona wydajnie i efektywnie. Możesz do tego użyć specjalnego zestawu do czyszczenia i konserwacji lub zrobić to zwykłą, miękką szczotką, a w przypadku trudniejszych do usunięcia resztek trawy – wilgotną, miękką ściereczką. Zawsze należy zapoznać się i postępować zgodnie z instrukcją dołączoną do urządzenia.

Polecane modele Automower® do każdego trawnika

Husqvarna – jako niekwestionowany lider zautomatyzowanego koszenia i producent robotów z 26-letnim doświadczeniem, doskonale wie, że każdy ogród jest inny, dlatego oferuje szeroki wybór maszyn Automower® obsługujących małe, średnie i duże trawniki, o różnym poziomie skomplikowania i ukształtowania terenu. Wszystkie modele, właściwie dobrane do ogrodu gwarantują doskonałe efekty koszenia.

Kompaktowy robot koszący do małego trawnika

Robot koszący Automower® 305

Robot koszący Automower® 305 to doskonałe rozwiązanie do pielęgnacji małych ogrodów o złożonym układzie, o powierzchni trawnika do 600 m². Kosiarka kosi na wzniesieniach o nachyleniu do 40% oraz automatycznie pokonuje przejścia o szerokości od 60 cm. Dla najlepszych efektów wyposażona jest w funkcję systematycznego koszenia wąskich przewężeń, czujnik pogody dostosowujący czas pracy do tempa wzrostu trawy oraz koszenie po spirali w celu wyrównania różnej wysokości murawy. Posiada również czujnik mrozu, który wstrzymuje pracę robota gdy temperatura spada poniżej zera.

Prosta w obsłudze, łatwa w czyszczeniu i konserwacji kosiarka Automower® 305 – można ją myć wężem ogrodowym, posiada funkcję Automower® Connect@Home, która umożliwia obsługę robota za pośrednictwem smartfona (łączność Bluetooth z zasięgiem do 30 m). Wyróżnia ją atrakcyjna cena w stosunku do bogatego wyposażenia w fabrycznie wbudowane funkcje dostępne dla większych modeli, kompaktowa konstrukcja i niska waga.

Wydajny robot do koszenia rozległych terenów

Inteligentny robot koszący Automower® 450X

Inteligentny robot koszący Automower® 450X przeznaczony jest do obsługi terenów o powierzchni do 5000 m², z wzniesieniami i nachyleniu do 45%. Maszyna sprawnie i efektywnie kosi również wąskie przejścia. Nawigacja wspomagana jest przez GPS, a zdalne wykrywanie obiektów zapobiega zderzeniom z ewentualnymi przeszkodami. Wyposażona jest w funkcję Automower® Connect, umożliwiającą kontrolę i zarządzanie maszyną za pomocą smartfona z dowolnego miejsca, dzięki czemu utrzymanie zielonego, zdrowego i perfekcyjnie skoszonego trawnika jest niezwykle proste. Robot Automower® 450X wyróżnia się wyjątkowo cichą pracą (napęd Ultra Silent), dzięki czemu nie zakłóca spokoju ani domownikom, ani sąsiadom. Wbudowane fabrycznie reflektory LED sprawiają, że maszyna jest widoczna podczas pracy po zmroku.

Niezawodny robot koszący do trudnych i wymagających ogrodów

 Automower® 435X AWD z serii X-Line

Automower® 435X AWD to pierwszy robot Husqvarna o unikalnej, przegubowej konstrukcji, z innowacyjnym napędem na wszystkie cztery koła. Efektywnie kosi trawę na wzniesieniach o nachyleniu do 70% i powierzchni do 3500 m², a przy tym jest zwrotny i ma doskonałą przyczepność w trudnym terenie.

Robot Automower® 435X AWD posiada szereg funkcji dla inteligentnej pracy, w tym: czujnik pogody, system GPS, zdalne wykrywanie przeszkód oraz Automower® Connect zapewniający kontrolę i zarządzanie maszyną z każdego miejsca za pomocą smartfona. Wyposażony jest również w reflektory LED, gumowy zderzak i napęd Ultra Silent. Co więcej, Automower® 435X AWD jako jedyny ma funkcję Automower® Access, czyli nowoczesne i proste w obsłudze pokrętło wyboru oraz wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnym menu graficznym. Maszynę, podobnie jak inne modele z serii X można w prosty i szybki sposób skonfigurować z systemem smart home.

Materiał informacyjny Husqvarna®

0 (0 opinii)