Porady

Kasztany jadalne we własnym ogrodzie?

0 (0 opinii)

Istnieje wiele sposobów na to, jak można urozmaicić własną dietę. Co roku na rynku można znaleźć nowe produkty, które przybyły do Polski z dalekich krajów. Osoby, które chcą poeksperymentować w kuchni mają więc coraz szersze pole do popisu. Ciekawostką jest, że pewne produkty, które naturalnie nie rosną w Polsce można w naszym kraju uprawiać. Jedną z takich roślin jest drzewo kasztana jadalnego. Jego owoce w kolczastych łupinach przypominają zwykłe kasztany, które na jesień można znaleźć pod kasztanowcami. Jednak kasztany jadalne naturalnie rosną tam, gdzie można spodziewać się umiarkowanie ciepłego (ale długiego) lata - czyli na Kaukazie, w basenie Morza Śródziemnego czy w Azji Mniejszej. 

  1. W jaki sposób można urozmaicić swoją codzienną dietę?
  2. Kasztan jadalny - jakie ma właściwości, dlaczego warto go spożywać?
  3. Długowieczne drzewo dorastające - czy warto zasadzić drzewo na swoim ogródku?
  4. Owoce kasztana - jak jeść kasztany jadalne?
  5. Gdzie znaleźć sadzonki kasztanów jadalnych?

W jaki sposób można urozmaicić swoją codzienną dietę?

Swoją codzienną dietę można urozmaicić na różne sposoby. Najprościej jest codziennie (lub chociaż co jakiś czas) wypróbowywać nowe przepisy, które wydają ci się ciekawe i brzmią smacznie. Nie każdy jednak ma tyle czasu i cierpliwości, aby gotować w domu wszystkie posiłki. Czasami mimo wszystko musimy zdecydować się na coś, co będzie szybką alternatywą. Dlatego też można urozmaicać swoją dietę również dodając nowe produkty do tych posiłków, które jada się regularnie. Owsianka z owocami może być urozmaicona dodatkowo orzechami i... kasztanami jadalnymi.

Kasztan jadalny - jakie ma właściwości, dlaczego warto go spożywać?

Dlaczego kasztan jadalny warty jest spożywania? Dlaczego warto go hodować w swoim własnym ogrodzie? Jakie właściwości zdrowotne wykazuje? Przede wszystkim w jadalnych kasztanach mnóstwo jest witamin z grupy B, także kwasu foliowego. A jak wiadomo, kwas foliowy pozytywnie wpływa na kobiety w ciąży. To jednak nie wszystko w kasztanach jadalnych jest również mnóstwo witaminy C oraz potasu. Co ciekawe kasztany nie są tak kaloryczne, jak orzechy - w stu gramach można uświadczyć od 196 do 245 kalorii, w zależności od tego, jaką odmianę zjemy.

Długowieczne drzewo dorastające - czy warto zasadzić drzewo na swoim ogródku?

Czy warto mieć drzewo kasztanowca w swoim ogrodzie? Tak, jeżeli jesteśmy cierpliwi. Jest to bowiem drzewo długowieczne, które będzie potrzebowało czasu, aby w pełni rozkwitnąć. Jednak gdy już to się stanie, drzewo to będzie naprawdę potężne. Będzie dawało nie tylko pyszne kasztany, ale również i dużo cienia.

Owoce kasztana - jak jeść kasztany jadalne?

Jak kasztan jadany może być? Możliwości jest wiele, można je chrupać na surowo, ale równie dobrze można zdecydować się je ugotować a nawet upiec. Świetnie nadają się do śniadań takich, jak owsianki ale można je też dodać do domowych wypieków. Sprawią, że ciasta nabiorą wyjątkowego i nietuzinkowego smaku, który do pewnego stopnia będzie przypominał migdały. Warto je spróbować w każdej wersji.

Gdzie znaleźć sadzonki kasztanów jadalnych?

Gdzie znaleźć sadzonki castanea sativa czyli kasztana jadalnego? Jeżeli chcesz zająć się uprawą tej rośliny to młode egzemplarze można często kupić w szkółkach roślin - także tych internetowych. Warto jednak pamiętać, że kasztan jadalny jest rośliną wymagającą długiego okresu wegetacji, a roślina musi być dobrze zabezpieczona. 

0 (0 opinii)