Porady

Aranżacje ogrodów – 10 rabat kwiatowych, które odmienią Twój ogród

0 (0 opinii)

Marzy Ci się piękny ogród, ale nie masz na niego pomysłu? Poznaj ofertę gotowych projektów rabat kwiatowych, które nadają się do każdego ogrodu. Te oryginalne i niezwykłe projekty przeznaczone są zarówno dla osób znających się na roślinach i ogrodnictwie, jak i dla laików w tej dziedzinie.

Zakładanie ogrodu nie jest łatwym zadaniem, podobnie jak dobór roślin na rabatę. Należy łączyć nie tylko te, które obok siebie będą się efektownie komponować, ale także te, które bez problemu zniosą swoje bliskie sąsiedztwo – zarówno w ziemi, jak i na powierzchni. Proponowane aranżacje ogrodów sprawią, że z łatwością stworzysz u siebie piękny zielony zakątek.

Co wchodzi w skład projektu rabaty?

Gotowe projekty rabat ogrodowych opracowane są w wersji elektronicznej – w formie e-booka. Dokonując zakupu, niemal od razu można pobrać materiały na swój komputer, tablet lub telefon. W projekcie znajdziesz:

  • listę roślin
  • projekt techniczny
  • instrukcję wykonania nasadzeń
  • poradnik pielęgnacji roślin
  • instrukcję powielania modułów rabat lub dopasowania ich do wielkości działki
  • listę rekomendowanych szkółek, gdzie można kupić rośliny.

W jakim miejscu można posadzić rabatę?

Każdy projekt rabaty określa powierzchnię niezbędną do jej nasadzenia. Rozmieszczenie poszczególnych roślin pokazuje nie tylko projekt techniczny, ale także specjalna mata (dodatkowo płatna) z naniesionymi punktami nasadzeń. Można je powielać, co opisane jest w specjalnej, dołączonej do zestawu instrukcji. Jeśli istnieje taka konieczność, rozmiar rabaty można dopasować do wymiarów działki i ogrodu, w którym rabata ma powstać. Same kompozycje nadają się zarówno na stanowiska słoneczne, a także częściowo lub całkowicie zacienione. Wystarczy spojrzeć w określenie wymagań stanowiskowych przy każdym produkcie i wybrać odpowiednią opcję do swojego ogrodu.

Kto powinien skorzystać z gotowego projektu rabaty?

Z oferty gotowych projektów rabat kwiatowych powinni skorzystać ci, którzy niedawno wybudowali dom lub niebawem ukończą budowę i marzą o wyjątkowej aranżacji ogrodu. To także idealna propozycja dla tych, którzy chcą  jedynie odświeżyć jego wygląd. Oferta jest szczególnie korzystna dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na samodzielne poznawanie zasad sadzenia i wymagań poszczególnych gatunków. W tym wypadku nawet osoba niezwiązana z ogrodnictwem będzie miała możliwość samodzielnego stworzenia pięknego ogrodu.

Na koniec warto zwrócić uwagę na fakt, że gotowy projekt rabat ogrodowych to możliwość minimalizowania kosztów związanych z zakładaniem ogrodu. Nie ma bowiem potrzeby wykonywania drogiego projektu u architekta zieleni. Wystarczy jedynie wybrać gotową rabatę według własnych wymagań i upodobań, która dostępna jest w przystępnej cenie. Mowa oczywiście o projekcie, który jest jednym z dwóch kosztów. Drugim i ostatnim kosztem, który trzeba ponieść, to sam zakup roślin. Sadząc rabatę samodzielnie, niwelujemy także koszty firmy ogrodniczej.

Z jakich roślin składają się rabaty?

Rabaty ogrodowe charakteryzują się bogactwem gatunków i kolorów roślin. Są zarówno takie, które uwielbiają słońce, ale w ofercie znajdziesz też takie zestawy, które będą idealne na miejsca zacienione. Oprócz tego, w projektach rabat spotkasz nie tylko kolorowe kwiaty, ale także trawy ozdobne i rośliny zimozielone. Dzięki temu rabata pozostanie piękna nawet przez cały rok. Jedne zestawy sprawdzą się na glebie żyznej, inne na próchniczej, jedne potrzebują wilgotnego podłoża, inne poradzą sobie nawet w ziemi z domieszką piasku. Rabaty są też przygotowane w taki sposób, by odpowiadały stanowiskom bez wiatru lub tym, w których wiatr gości często. W gotowych rabatach zaprojektowano rośliny wieloletnie, zimujące w gruncie, długo kwitnące i dedykowane polskim warunkom atmosferycznym. To Ty decydujesz, która rabata będzie idealna do Twoich warunków glebowych czy stanowiskowych.

Dlaczego warto wybrać gotowy projekt?

Gotowy projekt rabat to propozycja dla zabieganych, oszczędnych, a także dla laików. Oczywiście mogą z tej oferty skorzystać również osoby związane z ogrodnictwem – w ich wypadku wybór i przygotowanie rabaty będzie dziecinnie łatwe. Natomiast w przypadku amatorów roślin, czynności również nie będą skomplikowane. Bez problemu swój zielony zakątek – rabatę wzdłuż płotu, wejście do domu, skarpę, altanę, ogród przed domem, czy taras – zaaranżuje każdy, kto marzy o bezstresowym i samodzielnym założeniu ogrodu. Nie jest więc wymagana żadna specjalistyczna wiedza – wszelkich informacji dostarczą zakupione z projektem materiały.

Istotna z punktu widzenia łatwości wykonania rabaty jest pomocnicza mata, którą można dokupić do zestawu. Co ważne dla wielu miłośników ekologii, jest ona biodegradowalna i przepuszcza wodę oraz powietrze. Wystarczy rozłożyć ją w miejscu, w którym ma powstać rabata i w wyznaczonych miejscach posadzić wskazane rośliny. Z czasem (w przeciągu około 1 miesiąca) mata całkowicie się rozłoży, a odbędzie się to bez szkody dla środowiska.

Podsumowując, Garden Box ma w swojej ofercie zarówno projekty rabat ogrodowych, jak i komplet przydatnych informacji niezbędnych do przygotowania nasadzeń. Każda rabata zawiera spis roślin, swój unikalny schemat oraz projekt nasadzeń, a także specjalną biodegradowalną matę w skali 1:1 ułatwiającą rozmieszczenie roślin w odpowiedniej odległości. Kupując projekt, otrzymasz również instrukcję wykonania rabaty i poradnik dbania o rośliny, a także listę szkółek polecanych do zakupu roślin. Dzięki temu tworzenie rabaty będzie przyjemne w planowaniu i łatwe w przygotowaniu. Więcej dowiesz się na www.gardenbx.pl.

Poniżej prezentujemy 10 projektów gotowych rabat ogrodowych

Rabata 1.

null
null

Rabata 2.

null
null

Rabata 3.

null
null

Rabata 4.

null
null

Rabata 5.

null
null

Rabata 6.

null
null

Rabata 7.

null
null

Rabata 8.

null
null

Rabata 9.

null
null

Rabata 10. 

null
null
0 (0 opinii)