Porady

TOP 10 projektów domów z ogrodem zimowym

4 (1 opinia)

Całoroczny ogród to element, który po przerwie znów zyskuje na popularności. Oranżerie spotykane są coraz częściej nie tylko w miejscach publicznych, ale także w domach jednorodzinnych. Dlaczego? To proste. Ogród zimowy stanowi piękną dekorację domu przez cały rok. Odpowiednio pielęgnowany (o czym piszemy w innych artykułach) zapewni nam doskonałe miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich.

Jeżeli zdecydujemy się na oranżerię przy własnym domu, warto pomyśleć o tym już na etapie budowy. Ogrody zimowe zyskują popularność w wielu gotowych projektach domów. Na stronie Tooba.pl takich projektów jest ich ponad 120, dlatego wybraliśmy właśnie z tej bazy naszym zdaniem najlepszą dziesiątkę.

Projekt domu EX 6 

Nowoczesny i energooszczędny projekt domu
Nowoczesny i energooszczędny projekt domu

Pierwszy projekt przedstawia bardzo nowoczesny i energooszczędny dom parterowy. Ogród zimowy wpisuje się tutaj doskonale, ponieważ cały projekt nawiązuje do ekologii i natury. To, co najbardziej przykuwa uwagę, to lokalizacja oranżerii, która jest niemal częścią strefy dziennej domu: w salonie utworzono przeszklenia do tego pomieszczenia.

Projekt domu Jaspis 6 CE

Projekt klasycznego domu z oranżerią
Projekt klasycznego domu z oranżerią

Drugi z projektów jest bardziej klasyczny. Podobnie sama oranżeria z przeszkoloną częścią dachu. Tutaj także salon łączy się poprzez duże okna z ogrodem zimowym.

Projekt domu „Z Oranżerią”

Projekt domu ekologicznego z oranżerią
Projekt domu ekologicznego z oranżerią

Projekt z wieloma detalami nawiązującymi do natury: począwszy od drewnianej elewacji, po piękną dużą oranżerię, która jest tutaj centrum projektu. Zaplanowaną w niej całoroczną jadalnię łączącą ogród zimowy z pozostałą częścią domu. Naszym zdaniem to najbardziej funkcjonalny projekt domu z oranżerią.

Projekt domu Lara CE

Projekt domu parterowego z oranżerią
Projekt domu parterowego z oranżerią

Projekt z mniejszym ogrodem zimowym, jednak połączonym przeszkleniem z salonem. W tym domu widoczne jest przenikanie się części wewnętrznej i zewnętrznej budynku dzięki wykorzystaniu elementów natury.

Projekt domu Dworek C20

Projekt domu w dworkowym stylu z dużą oranżerią
Projekt domu w dworkowym stylu z dużą oranżerią

Na pierwszy rzut oka projekt wydaje się nawiązywać do wiejskiej stylistyki. Takie wrażenie wywołuje piękny zewnętrzny kominek oraz duża oranżeria okalająca budynek z jednej strony. Ma ona prawie 16 m2, co pozwala na zaaranżowanie całorocznie zielonego ogrodu bogatego w różnorodne rośliny.

Projekt domu TK 24GL2

Projekt domu z poddaszem użytkowym i ogrodem zimowym
Projekt domu z poddaszem użytkowym i ogrodem zimowym

W tym projekcie oranżeria także stanowi centrum domu od strony ogrodu. Podobnie, jak w poprzedniej propozycji, również ma dużą powierzchnię (12 m2). Dużą zaletą jest połączenie małej jadalni oraz klatki schodowej z zimowym ogrodem przeszkleniami, dzięki czemu przestrzeń zostaje optycznie powiększona.

Projekt domu Śródleśny

Projekt domu z piwnicą i ogrodem zimowym
Projekt domu z piwnicą i ogrodem zimowym

W tym projekcie do dyspozycji mamy niewielki ogród zimowy łączący wnętrze domu z jego otoczeniem. Oranżeria jest tu bowiem jednocześnie wyjściem z salonu na taras. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ w letnie dni ogród zimowy może służyć jako przedłużenie tarasu, co pozwoli na zyskanie większej przestrzeni na spotkania towarzyskie.

Projekt domu Wolimierz dw

Projekt domu z bali z ogrodem zimowym
Projekt domu z bali z ogrodem zimowym

Piękny drewniany dom z nietypową lokalizacją ogrodu zimowego. Wejście do niego znajduje się bowiem przez łazienkę z sauną, co pozwala na długie chwile relaksu w otoczeniu natury, jeśli tylko otworzymy przeszklone drzwi do ogrodu. Ze strony technicznej budynku to także ogromna zaleta, ponieważ lokalizacja dwóch pomieszczeń o podwyższonej wilgotności obok siebie pomoże w kontroli wentylacji i osuszania powietrza.

Projekt domu Sasanka 2CE

Projekt domu w dworkowym stylu z oranżerią
Projekt domu w dworkowym stylu z oranżerią

Najmniejsza z dotychczasowych oranżerii, jednak bardzo przytulna i stylowa. Zaplanowana w kształcie imitującym diament i granicząca z pozostałymi pomieszczeniami jedynie przeszkleniami, świetnie powiększy optycznie przestrzeń.

Projekt domu TEKA-56

Projekt domu taniego w budowie z ogrodem zimowym
Projekt domu taniego w budowie z ogrodem zimowym

Ekonomiczny mały domek z podłużną oranżerią dogrzewającą wnętrza. Jest ona jednocześnie łącznikiem salonu z tarasem, do którego wyjście znajduje się także w dwóch sypialniach. Bardzo funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie, uatrakcyjniające wnętrza i widok z ogrodu.

4 (1 opinia)