Hortensja bukietowa 'Silver Dollar'

Hydrangea paniculata 'Silver Dollar'

Pokrój:
Wysokość:
1-1,5 m
Wilgotność gleby:
Odczyn gleby:
5,6-7,5 pH
Podlewanie:
Ozdobne:
kwiaty
Kwitnienie:
kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik
Owocowanie:
Miejsce uprawy:
Kolekcje:

Jak wygląda hortensja bukietowa 'Silver Dollar'?

Pięknie kwitnący latem ogród stanowi wartość bezcenną. Hortensja bukietowa odmiany ‘Silver dollar’ wyraźnie tę ocenę podkreśla. Niezwykle dekoracyjna roślina jest wieloletnim krzewem, który może dorastać do 1,5-2 m i osiągać średnicę korony od1 do 1,5 m. Pędy są mocne, wyprostowane i dobrze rozgałęzione. Liście jasnozielone, podłużniejajowate z zaostrzonym wierzchołkiem i drobnoząbkowaną krawędzią.

Kwiaty hortensji

Hortensja ‘Silver Dollar’ zaczyna kwitnąć stosunkowo późno, dopiero w sierpniu, dlatego zdobi ogród aż do jesieni, a także wnosi do ogrodu atrakcyjne akcenty jeszcze zimą. Oszronione albo posypane płatkami śniegu suche kwiatostany hortensji tworzą oryginalny nastrój w surowym krajobrazie zimowego ogrodu. Kwiatostany posiadają regularną formę szerokiego stożka. Składają się z płonnych śnieżnobiałych kwiatów, które początkowo są zielonawe. Późną jesienią przebarwiają się na lekko różowy odcień. Kwiatowa wiecha na początku kwitnienia jest lekka, luźna i niewielka, ale w miarę rozwoju kwiatów staje się gęsta i duża.

Właściwości 'Silver Dollar'

Hortensja bukietowa ‘Silver Dollar’ preferuje stanowisko słoneczne do półzacienionego. Nie znosi „suchych stóp”, dlatego musi być stale utrzymywana wilgotność gleby. Jest odporna na mróz.

Zastosowanie

Ta odmiana hortensji jest idealną rośliną do tworzenia ogrodowych kompozycji. Stosuje się w tym wypadku trzy albo więcej krzewów. Dzięki wrodzonej rozłożystej formie, a także licznym, dużym kwiatostanom, krzewy tworzą pofalowany obraz działki i podkreślają jej wielkość. Zmieniające barwę kwiatostany stanowią niezwykłą harmonię z rosnącymi w tle iglakami i ożywiają każdy ogród. ‘Silver Dollar’ sprawdza się też w roli solitera, jako element żywopłotu albo roślina doniczkowa.

Komentarze