Hortensja bukietowa ‘Phantom’

Hydrangea paniculata 'Phantom'

Pokrój:
Wysokość:
2-2,5 m
Wilgotność gleby:
Typ gleby:
Odczyn gleby:
5,6-7,5 pH
Podlewanie:
Ozdobne:
kwiaty
Kwitnienie:
lipiec sierpień wrzesień
Owocowanie:
Miejsce uprawy:
Kolekcje:

Jak wygląda hortensja bukietowa? 

Hortensja bukietowa ‘Phantom’ jest niewątpliwie prawdziwym rarytasem pośród różnych odmian tego gatunku. Dzięki swoim niepowtarzalnym cechom ta ogrodowa piękność cieszy się ogromną sympatią nie tylko zawodowych ogrodników, ale też wielu amatorów. W świecie hortensji bukietowych odmianę ‘Phantom’ można śmiało nazwać rekordzistą w takich kategoriach, jak:

  • Rozmiar kwiatostanu – często nie tylko osiąga wielkość 30 cm, ale znacznie ją przerasta.

  • Okres życia – przy prawidłowej opiece krzew potrafi dożyć ponad 40 lat.

  • Wysoki wzrost krzewu – ta odmiana dorasta nawet do 2,5 m.

Krzew hortensji o wyprostowanym pokroju, szeroko gałęzisty o wysokości 2 do 2,5 m osiąga podobną średnicę korony, którą można odpowiednio formować. Roczny przyrost, w zależności od warunków, wynosi od 4 do 60 cm. Mocne pędy rosną pionowo, młode mają kolor czerwonobrązowy, a starsze stają się brązowoszare. Liście są ciemnozielone, duże, podługowate z zaostrzonym końcem i drobnopiłkowaną krawędzią. Długość liści wynosi 10 do 15 cm, jesienią przebarwiają się na kolor czerwony albo pomarańczowy.

Kwitnienie hortensji

Okres kwitnienia hortensji ‘Phantom’ trwa od lipca do września. Duże, mocne, szerokostożkowe wiechy kwiatostanów składają się z dużych, płonnych kwiatów. Rozwijające się kwiaty są kremowobiałe, później zmieniają się w lekko różowe do czerwonawych. Tworzą pełen wdzięku kontrast z mocną zielenią liści.

Właściwości hortensji bukietowej 'Phantom'

Ta odmiana hortensji bukietowej posiada dużą zimoodporność i dobrze znosi spadki znaczne temperatury. Jest światłolubna, znosi półcień. Lubi gleby wilgotne, dobrze przepuszczalne, żyzne, kwaśne do słabo kwaśnych.

Zastosowanie

Hortensja bukietowa ‘Phantom’ jest wykorzystywana do nasadzeń pojedynczych i grupowych. Może tworzyć żywopłoty oraz kompozycje z krzewami iglastymi oraz ozdobnymi trawami.

Komentarze