Porady

Ziemie i podłoża do ogrodu - porównanie cen - Castorama, Leroy Merlin, OBI

5 (2 opinie)

Niezależne porównanie cen produktów i jakości w kategorii podłoża ogrodowe w najpopularniejszych sklepach - Castorama, OBI i Leroy Merlin! Wybór ziemi i podłoża do ogrodu jest w stanie zadecydować o rozwoju, kwitnieniu i owocowaniu naszych roślin. Rozbudowana oferta najważniejszych liderów na rynku sprawia, że wybór konkretnego produktu może okazać się bardzo trudny. Przychodzimy z pomocą!

Ziemia i podłoże - grunt to dobrze wybrać!

Każdy chce mieć zdrową ziemię, na której mogą wyrosnąć piękne i silne rośliny, dające zdrowe plony lub cieszące swoim widokiem właścicieli przez długie miesiące czy lata. Ziemia ogrodnicza to podstawowy produkt w jaki trzeba zainwestować planując nowe nasadzenia w ogrodzie. Do różnych roślin istnieją specyficzne podłoża, których ilość w sklepach może przyprawić o dreszcze. Co za dużo to niezdrowo, więc czasem lepiej zdać się na doświadczonych doradców. 

Jeżeli wiemy już jakie rośliny chcemy sadzić, możemy również skorzystać ze stron internetowych i zapoznać się z kategoriami jakie mają do zaoferowania popularne sklepy budowlane i ogrodnicze. 

W niniejszym artykule porównamy ziemie i podłoża z popularnych sklepów (Castorama, OBI i Leroy Merlin) i postaramy się odpowiedzieć, które z nich są najlepsze. Przy wyborze produktów do porównania kierowaliśmy się zbliżonymi parametrami i ceną. Wszystkie informacje, zawarte w artykule, są aktualne na dzień 1 października 2019 i zostały uzyskane bezpośrednio ze stron internetowych wspomnianych marketów. Ceny produktów dotyczą lokalizacji dla Gdańska.

Strona internetowa z podziałem na kategorie

Strony internetowe, na nasze szczęście, są coraz częściej wykonane w taki sposób, by jak najbardziej ułatwić szukanie kupującemu. Zarówno Castorama, OBI i Leroy Merlin na swoich oficjalnych stronach zastosowali podkategorie, które możemy znaleźć pod główną kategorią nazywaną Ziemia i podłoża, Ziemia i podłoża do roślin lub Ziemia ogrodowa (w zależności na której stronie się znajdujemy).

Sklep Castorama posiada 7 kategorii, Obi 10, a Leroy Merlin 12. Biorąc pod uwagę zbyt ogólny obraz niektórych z nich, omówimy 3 najważniejsze, jakimi są ziemia i podłoża do trawników, ogrodu oraz roślin domowych i balkonowych.

Odpowiednia ziemia pomoże Twoim roślinom!
Odpowiednia ziemia pomoże Twoim roślinom!

Ziemia i podłoża do trawników w sklepach Castorama, OBI i Leroy Merlin

Castorama

Castorama posiada 2 rodzaje ziemi, 9,98 zł/szt. i 15,98 zł/szt w ofertach 50 l. 

Marka Opp za 9,98 zł/szt. na oficjalnej stronie sklepu nie może pochwalić się dobrą oceną, pomimo swojego zapewnienia z opisu produktu, że specjalnie stworzona mieszanka ziemi i składników odżywczych jest idealnie przystosowana dla większości gatunków traw. Średnia tego produktu to 2,5/5 po ocenie 15 osób. Komentarze są zarówno bardzo pozytywne jak i negatywne, warto je przeczytać tutaj: [ZIEMIA DO TRAWNIKÓW 50 L]

Drugia ziemia, firmy Verve posiada 3 oceny, skutkujące średnią 2,5 w skali 5. Jej opis informuje o możliwości poprawienia struktury gleby i wzbogacenia składu podłoża nawozem mineralnym. Opinie produktu są jednak mieszane:

"Kupiłam kika worków w zeszłym roku - mieszanka - cud. Kupiłam w tym roku i to jest coś zupełnie innego." [ZIEMIA DO TRAWNIKÓW VERVE 50 L]

OBI

OBI posiada 2 rodzaje ziemi do trawników w cenach 9,98 zł/szt. (Sobex) i 25,99 zł/szt. (Substral) w ofertach 50 l.

Tańsza ziemia posiada niedługi opis, informacje o byciu mieszanką torfu, piasku i nawozu oraz poprawianiu odporności na szkodniki i choroby. Z 4 opinii kupujących na oficjalnej stronie OBI, pojawia się ocena 3,5/5, choć w komentarzach można przeczytać:

"Najlepsza do tej pory ziemia jaką kupowałem w podobnej cenie." [ZIEMIA DO TRAWNIKÓW 50 L]

O drugiej ziemi od firmy Substral można przeczytać, że niski torf doskonale utrzymuje wilgoć i jest wzbogacony nawozem Osmocote. Na popularnych serwisach można znaleźć opinie o tym produkcie, między innymi zaliczającą do zalet tej ziemi rzeczy takie jak:

"Jakość, trwałość, wygląd." [SUBSTRAL OSMOCOTE ZIEMIA PODŁOŻE DO TRAWNIKA 50L]

Leroy Merlin

Leroy Merlin oferuje 4 różne ziemie w przedziale cenowym od 8,95 zł/szt. do 14,95 zł/szt. za 50 l. Najlepszą opinią cieszą się:

Ziemia POLBALT 14,95 zł/szt. W jej opisie można przeczytać, że to wysokiej jakości podłoże do trawników zawierające dodatek piasku niezbędnego do sadzenia, regeneracji i prac związanych z trawnikiem. Przeznaczone jest do amatorskiego zakładania trawników. Jego średnia to 5/5. 

"Super. Polecam." [PODŁOŻE DO TRAWNIKÓW 50 L POLBALT]

Drugą najlepiej ocenianą ziemią jest GEOLIA. Jej cena to 8,95 zł/szt, a ocena to 4/5. Według opisu producenta to podłoże przeznaczone do zakładania i pielęgnacji trawników. Dzięki hydrożelowi możemy ograniczyć częstotliwość podlewania. Zaletą podłoża jest unikalny skład, który ogranicza występowanie mchu.

"Jak dotąd jest to najlepsza ziemia workowana. Wcześniej kupiłem tą najtańszą i niestety mnóstwo w niej było trocin/torfu a mało ziemi." [PODŁOŻE DO TRAWNIKÓW 50 L GEOLIA]

Tabelka dotyczy korzystniejszego i lepiej ocenanego produktu.

Poza wyżej wymienionymi sklep posiada jeszcze dwie, nieco gorzej oceniane ziemie. Ze względu na pozytywne opinie i większy wybór, to właśnie Leroy Merlin jest faworytem zestawienia ziemi do trawników.

Ziemia do trawników - jaką wybrać?
Ziemia do trawników - jaką wybrać?

Ziemia i podłoża do ogrodu w sklepach Castorama, OBI i Leroy Merlin

Całe szczęście, oferta sklepów jest bardzo bogata jeżeli chodzi o ogrodową ziemię! Ocenimy najwyżej oceniane produkty o zbliżonej cenie, podając liczbę innych alternatywnych produktów z tej kategorii, które można nabyć w popularnych, omawianych sklepach. 

Castorama

Castorama posiada 17 produktów z tej kategorii w przedziale cenowym od 3,98 zł/szt. za 5 l produktu do 21,98 zł/szt. za 50 l.

Tak więc najtańsze rozwiązanie tym razem jest najwyżej ocenane. Za niecałe 4 zł, uniwersala ziemia firmy AB, może pochwalić się maksymalną możliwą średnią ocen kupujących oraz (jak wynika z opisu), wyróżnia się przepuszczalną dla wody oraz powietrza strukturą, zapewniającą roślinom optymalne warunki do ukorzenienia. [ZIEMIA UNIWERSALNA AB 5 L]

OBI

OBI posiada aż 31 produktów z omawianej kategorii. Pomiędzy ceną 5,99 zł a 25,99 zł za sztukę można znaleźć wiele docenianych produktów, jednak najpopularniejszym jest torf od firmy Athena. Za 16,90 zł, można nabyć aż 80 l produktu. Jak wynika z opisu jest to odkwaszony torf ogrodniczy dla większości roślin ogrodowych. Jego ocena to 4,5/5. [ATHENA TORT OGRODNICZY ODKWASZONY 80 L]

LEROY MERLIN

Leroy Merlin to prawdziwy przywódca w swoim fachu. 48 produktów z kategorii ogród można kupić już od 4,49 zł/szt. do 29,98 zł/szt. 

Najpopularniejszym produktem okazuje się być ten sam produkt co w przypadku trawników - Ziemia firmy POLBALT. Jednak, według opisu, służy on wyłącznie krzewom ozdobnym do ogrodu.

Pierwszym uniwersalnym produktem w rankingu jest ziemia COMPO SANA za 29,98 zł/szt. za 40 l. Jak mówi opis, jest on 50% lżejszy od innych podłoży. Startowa dawka nawozu dostarcza niezbędnych składników pokarmowych przez 12 tygodni po posadzeniu. [PODŁOŻE UNIWERSALNE SUPER LEKKIE 40 L COMPO SANA]

W tym przypadku każdy ze sklepów jest w stanie zadowolić potrzeby swojego klienta. Jeżeli ktoś chciałby kierować się dużym wyborem, zdecydowanie warto udać się do Leroy Merlin czy Obi, jeżeli ceną - według ocen klientów to Castorama ma najlepsze i najtańsze rozwiązanie. 

Ziemia ogrodowa - oferta liderów na rynku!
Ziemia ogrodowa - oferta liderów na rynku!

Ziemia i podłoża do roślin domowych i balkonowych w sklepach Castorama, OBI i Leroy Merlin

Castorama

Castorama posiada 9 rozwiązań dla fanów roślin domowych i 2 dla tych, którzy lubią piękne balkony z roślinnością. Ceny tych rozwiązań zaczynają się od 5,98 zł/szt. a kończą na 24,98 zł/szt. 

Dla roślin domowych najwyżej ocenianym produktem jest COMPO SANA 10 l, który pozytywnie oceniany jest ze względu na zawartość składników mineralnych odżywiających roślinę.

"Jedno z lepszych podłoży jakie miałam okazję stosować." [PODŁOŻE NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI UNIWERSALNE COMPO SANA 10 L]

Dla roślin balkonowych polecana jest firma Opp. 50 l za 9,98 zł/szt. Podłoże to, według opisu na stronie, wyróżnia się również dużą zasobnością w składniki pokarmowe oraz w próchnicę.

"Pierwszy raz miałam tą ziemię w tamtym sezonie i sprawdziła się. W tym roku też nie zamierzam przepłacać i kupię tę ziemię." [ZIEMIA DO ROŚLIN BALKONOWYCH 50 L]

OBI

Wśród roślin domowych do wyboru jest 16 ozwiązań między ceną 5,99 zł/szt. a 29,99 zł/szt. Pokon jest zwycięzcą wśród kupujących. 50 l opakowanie zapewnia niezbędne składniki odzywcze i wysokiej jakości podłoże.

"Moim zdaniem Pokon to jedna z lepszych ziemi na rynku, sprawdzona najwyższa jakość." [POKON ZIEMIA UNIWERSALNA 50L]

Dla balkonowych roślin OBI ma 5 rozwiązań od 9,99 zł/szt. do 29,99 zł/szt. Kolejny raz to firma COMPO SANA swoim produktem wygrywa. Ich produkt dla roślin balkonowych 25 l za 29,99 zł, zapewnia o bujnym kwitnieniu, zdrowym wzrośle i lekkiej i przewiewnej strukturze. 

"Genialna ziemia kwiaty po prostu szaleją! Polecam." [COMPO SANA PODŁOŻE SUPER LEKKIE NA BALKON 25 L]

Leroy Merlin

Sklep ma 35 rodzajów podłoża dla roślin domowych. Od 6,95 zł/szt. do 22,95 zł/szt. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest ziemia GEOLIA 50 l za 9,98 zł. Opis produktu zapewnia o długim utrzymywaniu wilgoci i sprzyjaniu ukorzenianiu roślin.

"Gdyby Bóg chciał sobie zasadzić petunie w ogródku, użyłby tej ziemi!" [ZIEMIA UNIWERSALNA 50 L GEOLIA]

Na balkon i taras sklep ma do zaoferowania aż 45 produktów od ceny 4,95 zł/szt. do 29,98 zł/szt. Zwycięża w tej kategorii podłoże kwiatowe COMPO 40 l w cenie 19,95 zł. Według opisu przewiewna struktura gwarantuje odpowiednie napowietrzanie systemu korzeniowego i umożliwia magazynowanie niezbędnych ilości wody.

"Naprawdę dobra zarówno na rabatówkę jak i mniej wymagające doniczkowce. Polecam." [PODŁOŻE KWIATOWE 40 L COMPO]

Okazuje się, że wybór odpowiedniej ziemi nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście w każdym z omawianych sklepów znajdzie się zadowalajace rozwiązanie. Zdecydowanie największy wybór jest w Leroy Merlin, ale produkty dobrej jakości i cenie znajdzie się w każdym z wyżej omówionych. Jak pokazuje zestawienie, warto też kierować się marką, patrząc na to, że niektóre z nich pojawiają się w zestawieniu kilka razy.

5 (2 opinie)