Porady

Gerbery, które wspaniale prezentują się w każdym domu – zdjęcia kwiatów od Czytelników

5 (2 opinie)

Gerbery to jedne z ulubionych kwiatów ogrodników. Ich kwiaty wielu osobom przypominają duże stokrotki. Z czym jeszcze kojarzą się gerbery? Kolorami, które sprawiają, że w każdym wnętrzu robi się jaśniej i przyjemniej! Zobaczcie najpiękniejsze fotografie od naszych Czytelników!

Na jakim stanowisku posadzić gerbery w domu?

Gerbery doniczkowe lubią jasne światło, ale nie znoszą palącego słońca. O tej prostej zasadzie nie należy zapominać, pielęgnując niezupełnie łatwe w uprawie rośliny. Trzeba też wziąć pod uwagę, że gerbery są wrażliwe na działanie silnego upału. Nie powinny być wystawiane przez cały dzień na bezpośrednie promieniowanie słońca. Już południowy upał na parapecie okiennym może doprowadzić do poparzeń, które będą długotrwałe w skutkach. Idealne będzie miejsce, gdzie dociera słońce przedpołudniowe i popołudniowe. Należy również zachować pewną odległość od szkła okna. Jeżeli nie mamy takiej możliwosć, dobre będzie słoneczne miejsce w domu. Gerbery nie mogą być narażone latem na stojące, gorące powietrze – trzeba często wietrzyć pomieszczenia.

W lato, kiedy temperatura w nocy nie spada poniżej 15°C, można gerberę postawić na balkonie. Również tutaj obowiązuje zasada jasnego, ale niezbyt nasłonecznionego miejsca.

Gerbery w doniczkach - zdjęcia ogrodników

Liście gerbery doniczkowej, mają właściwości transpiracyjne wody, w związku z czym zwiększają nawilżenie powietrza, a dodatkowo oczyszczają je z toksyn. To z pewnością rośliny doniczkowe, które wzbudzają niemałe zainteresowanie wśród wszystkich wielbicieli kwiatów. Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia od naszych Czytelników, robią wrażenie!

Gerbery w doniczkach i ogrodach – jak je uprawiać? Omawiamy szczegółowo!

Gerbera Jamesona – uprawa, pielęgnacja i wymagania rośliny doniczkowej

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
5 (2 opinie)