Porady

Gerbery, które wspaniale prezentują się w każdym domu - zdjęcia kwiatów od Czytelników

5,0 (2 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Gerbery to jedne z ulubionych kwiatów ogrodników. Ich kwiaty wielu osobom przypominają duże stokrotki. Z czym jeszcze kojarzą się gerbery? Kolorami, które sprawiają, że w każdym wnętrzu robi się jaśniej i przyjemniej! Zobaczcie najpiękniejsze fotografie od naszych Czytelników!

Na jakim stanowisku posadzić gerbery w domu?

Gerbery doniczkowe lubią jasne światło, ale nie znoszą palącego słońca. O tej prostej zasadzie nie należy zapominać pielęgnując niezupełnie łatwe w uprawie rośliny. Trzeba też wziąć pod uwagę, że gerbery są wrażliwe na działanie silnego upału. Nie powinny być wystawiane przez cały dzień na bezpośrednie promieniowanie słońca. Już południowy upał na parapecie okiennym może doprowadzić do poparzeń, które będą długotrwałe w skutkach. Idealne będzie miejsce, gdzie dociera słońce przedpołudniowe i popołudniowe. Należy również zachować pewną odległość od szkła okna. Jeżeli nie mamy takiej możliwosć, dobre będzie słoneczne miejsce w domu. Gerbery nie mogą być narażone latem na stojące, gorące powietrze - trzeba często wietrzyć pomieszczenia.

W lato, kiedy temperatura w nocy nie spada poniżej 15°C, można gerberę postawić na balkonie. Również tutaj obowiązuje zasada jasnego, ale niezbyt nasłonecznionego miejsca.

Gerbery w doniczkach - zdjęcia ogrodników

Liście gerbery doniczkowej, mają właściwości transpiracyjne wody, w związku z czym zwiększają nawilżenie powietrza, a dodatkowo oczyszczają je z toksyn. To z pewnością rośliny doniczkowe, które wzbudzają niemałe zainteresowanie wśród wszystkich wielbicieli kwiatów. Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia od naszych Czytelników, robią wrażenie!

Gerbery w doniczkach i ogrodach - jak je uprawiać? Omawiamy szczegółowo!

Piękne gerbery w doniczkach - kolaż zdjęć od Czytelniczki

Gerbery zachwycają kolorami

Gerbera doniczkowa najlepiej rośnie w miejscu dobrze oświetlonym światłem słonecznym

Gerbera doniczkowa lubi jasne światło, ale nie znosi palącego słońca.

Gerbery w takich kolorach zachwycą nawet wieloletnich ogrodników

Gerbery dobrze komponują się z innymi roślinami

Gerbery nadają się do każdego typu pomieszczeń.

Gerbera, a raczej jej liście - oczyszczają powietrze z toksyn!

5,0 (2 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba