Porady

Monstera w domu - galeria zdjęć [15 zdjęć od Czytelników]

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Do rodzaju botanicznego monstera należy 37 gatunków, jednak to dokładnie monstera dziurawa zdobyła serca ogrodników, którzy chętnie uprawiają ją w swoim domach. Dziś przedstawiamy galerię 15 zdjęć, którymi podzielili się z nami Czytelnicy.

Monstera dziurawa -jak ją pielęgnować?

Pielęgnacja monstery nie należy do skomplikowanych. Jej podłoże należy utrzymywać w stanie lekko wilgotnym - lubi ona wysoką wilgotność powietrza i z przyjemnością jest opryskiwana wodą. Jeżeli prysznic rośliny nie jest możliwy, powinno się przynajmniej regularnie przecierać liście monstery wilgotną gąbką. Dzięki temu lepiej oddycha. Istnieją też tacy ogrodnicy, którzy uważają, że monstera jest zachwycona, gdy... gąbkę nasączają piwem.

Mała monstera nie potrzebuje dużo nawozu. Większe już rośliny (ich zdjęcia zobaczycie poniżej) mogą być zasilane rozcieńczonym nawozem, aby nie przedawkować składników odżywczych. Monsterę dziurawą trzeba przesadzać wtedy, gdy doniczka jest mała i może się przewrócić. Zmianę doniczki należy wykorzystać do zainstalowania w niej nowej, mocniejszej podpory.

Monstera dziurawa - 15 zdjęć od Czytelników

Nasza galeria 15 zdjęć to możliwość zainspirowania się - szczególnie, jeżeli długo myśleliśmy o tym, by monsterę zacząć uprawiać, ale nie mieliśmy okazji lub odkładaliśmy to na później.

Oto najpiękniejsze zdjęcia:

Monstera w domu

Monstera ma piękne, duże liście

Monstera w domu będzie piękną ozdobną np. salonu

Wspaniała roślina do domu

Monstera dobrze wygląda w towarzystwie innych roślin

Monstera w świetle

Duża monstera w salonie

Monstera to jedna z ulubionych domowych roślin

Rewelacyjne zdjęcie monstery

Monstera - ozdoba wnętrza

Piękna monstera

Monstera przy oknie

Kwiaty w domu - zawsze dodadzą pomieszczeniu więcej życia

Monstera - warto znaleźć dla niej miejsce

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba