Porady

Zamiokulkas - jedna z ulubionych roślin naszych Czytelników [15 zdjęć]

4,7 (3 opinie)

Zamiokulkas jest często określany jako „najodporniejsza roślina doniczkowa świata”. Jednak jest to tylko jeden z długiej listy powodów, dla których ta roślina znalazła sobie miejsce w tak wielu domach. Coraz częściej słyszy się o jej popularności i zaletach. 15 zdjęć od naszych Czytelników pomoże zrozumieć wszystkim, dlatego warto posiadać ją w swoim domu!

Zimowanie i przesadzanie zamiokulkasa w domu 

Jeżeli podczas letnich miesięcy nasz zamiokulkas przebywał na balkonie lub tarasie, jesienią musi wrócić do domu. Od października do marca trwa czas przerwy wegetacyjnej. To właśnie wtedy nie powinien być zasilany nawozem, a jedynie podlewany na tyle, by ziemia nie była całkiem sucha. Ważna jest też temperatura, która nie może spaść poniżej 16ºC. Od marca zwiększa się dawkę wody, a w kwietniu rozpoczyna ponowne nawożenie.

W kwestii przesadzania: jeśli korzenie mają za mało miejsca, roślina nie może się dobrze rozwijać. Młode kwiaty trzeba przesadzać do większej doniczki każdego roku, a starsze co dwa-trzy lata.

Zamiokulkas zamiolistny – problemy z uprawą? Więcej na ten temat>> TUTAJ

15 zdjęć zamiokulkasa od Czytelników

Bardzo cenimy sobie zaangażowanie - z jakim nasi Czytelnicy pielęgnują swoje rośliny. Zamiokulkas zdecydowanie należy do ich ulubieńców. Sprawdźcie sami, te zdjęcia są na to dowodem!

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
4,7 (3 opinie)