Porady

Maki ogrodowe - piękne rośliny, które nigdy nie przestaną zachwycać [10 zdjęć]

0 (0 opinii)

Maki ogrodowe są piękne, choć współcześni ogrodnicy często o nich zapominają, decydując się na uprawę popularniejszych roślin. Warto jednak lepiej się z nimi zapoznać, gdyż mogą być idealnym uzupełnieniem domowej kolekcji oraz wspaniałą ozdobą na kwiatowych rabatach. Przed Wami 10 zdjęć od naszych Czytelników!

Maki ogrodowe i polne - wspaniałe kwiaty, które warto docenić!

Maki są piękne, choć aktualnie należą do znacznie zapomnianych roślin. Były jedną z popularniejszych roślin w ogrodach starszych pokoleń, które na pewno szczerze uśmiechają się na myśl o tych kolorowych, cudownych roślinach. Zarówno maki ogrodowe, jak i polne potrafią wspaniale uzupełnić ogród i dodać mu więcej życia.

Warto pamiętać, że maki to kwiaty, które wolą umiarkowany klimat. Potrzebują dużo światła, dlatego warto sadzić je na pełnym słońcu. W temacie podłoża, makom potrzebny jest drenaż lub lekka gleba, dobrze przepuszczająca. Nie należą one do specjalnie wymagających kwiatów, dlatego są odpowiednią rośliną również dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą roślin.

Maki ogrodowe - 10 zdjęć od Czytelników

Nasi Czytelnicy znają się na kwiatach ogrodowych! Ich zdjęcia zrobiły na nas ogromne wrażenie. Sprawdźcie sami, to 10 z nich:

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
0 (0 opinii)