Porady

Cudowne krokusy w ogrodzie - zdjęcia od naszych Czytelników!

5 (1 opinia)

Krokusy to jedne z najpopularniejszych wiosennych kwiatów, które można znaleźć w ogrodzie. Kwitną już w marcu, przyćmiewając swoich blaskiem pozostałych kompanów. Jeżeli chcemy posiadać je w swoim ogrodzie, warto zadbać o nasłonecznienie kwiatów i dostatecznie wilgotne podłoże. Inspiracji za to warto szukać wśród zdjęć naszych Czytelników!

Krokusy - jak uprawiać?

Krokusy są roślinami z rodziny kosaćcowatych. Zakwitają jako jedne z pierwszych kwiatów na wiosnę, a istnieje ich ponad 80 gatunków. Nadają się nie tylko do uprawy w doniczkach, ale przepadają też za rabatami i trawnikami. 

Kwiaty są żółte, fioletowe, paskowate m.in. fioletowo-białe. Dobrze prezentują się posadzone w większych grupach. Są też efektowne na tle trawnika. 

Krokusy od wielu tysięcy lat używane były w medycynie, przy produkcji barwników i perfum, choć niewielu ludzi o tym wie. Pozysykiwano z nich również cenioną przyprawę - szafran

Sadzenie krokusów wykonuje się od września do października, najlepiej na słonecznych stanowiskach. Można je sadzić w miejscach odkrytych i narażonych na wiatr. Cebulki krokusów umieszcza się od 6 do 10 cm pod ziemią. Wybrany przez nas fragment gleby warto przykryć cienką warstwą ściółki z torfu lub kory.

Nasi Czytelnicy potrafią zadbać o swoje krokusy! Dzięki czemu możemy podzielić się z Wami ich zdjęciami, które umieszczają na naszej grupie. Dołączyć do niej można klikając poniższe zdjęcie:

 10 najpiękniejszych zdjęć od naszych Czytelników!

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
5 (1 opinia)