Porady

Cudowne krokusy w ogrodzie - zdjęcia od naszych Czytelników!

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Krokusy to jedne z najpopularniejszych wiosennych kwiatów, które można znaleźć w ogrodzie. Kwitną już w marcu, przyćmiewając swoich blaskiem pozostałych kompanów. Jeżeli chcemy posiadać je w swoim ogrodzie, warto zadbać o nasłonecznienie kwiatów i dostatecznie wilgotne podłoże. Inspiracji za to warto szukać wśród zdjęć naszych Czytelników!

Krokusy - jak uprawiać?

Krokusy są roślinami z rodziny kosaćcowatych. Zakwitają jako jedne z pierwszych kwiatów na wiosnę, a istnieje ich ponad 80 gatunków. Nadają się nie tylko do uprawy w doniczkach, ale przepadają też za rabatami i trawnikami. 

Kwiaty są żółte, fioletowe, paskowate m.in. fioletowo-białe. Dobrze prezentują się posadzone w większych grupach. Są też efektowne na tle trawnika. 

Krokusy od wielu tysięcy lat używane były w medycynie, przy produkcji barwników i perfum, choć niewielu ludzi o tym wie. Pozysykiwano z nich również cenioną przyprawę - szafran. 

Sadzenie krokusów wykonuje się od września do października, najlepiej na słonecznych stanowiskach. Można je sadzić w miejscach odkrytych i narażonych na wiatr. Cebulki krokusów umieszcza się od 6 do 10 cm pod ziemią. Wybrany przez nas fragment gleby warto przykryć cienką warstwą ściółki z torfu lub kory.

Nasi Czytelnicy potrafią zadbać o swoje krokusy! Dzięki czemu możemy podzielić się z Wami ich zdjęciami, które umieszczają na naszej grupie. Dołączyć do niej można klikając poniższe zdjęcie:

 15 najpiękniejszych zdjęć od naszych Czytelników!

1. Piękne krokusy

2. Krokusy ozdobą ogrodów

3. Krokusy warto mieć w swoim ogrodzie!

4. Krokusy? Czemu nie!

5. Nasi Czytelnicy znają się na pięknych kwiatach!

6. Kwiatki dla każdego? Krokusy!

7. Krokusy są cudowne!

8. Krokusy lubią słońce!

9. Żółte krokusy!

10. Krokusy naszych Czytelników

11. Krokusy w ogrodzie

12. Krokusy w ogrodzie? Świetny wybór

13. Krokusy ♥

14. Krokusy są świetnym wyborem do każdego ogrodu

15. Krokusy są piękne! Nie zapomnij o nich!

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba