Porady

Guzmania – efektowny i egzotyczny kwiat doniczkowy [10 zdjęć]

0 (0 opinii)

Egzotyczna guzmania jest popularna i charakterystyczna. Wielu uznaje ją za jeden z najpiękniejszych kwiatów doniczkowych. Jeżeli uważacie tak samo lub chcecie dać się przekonać – koniecznie zobaczcie 10 pięknych zdjęć tej rośliny.

Charakterystyczna roślina – guzmania

Guzmania pochodzi z tropikalnych lasów deszczowych środkowej oraz południowej Ameryki. Botanicznemu rodzajowi roślin nadano nazwę na cześć Anastasio Guzmana – hiszpańskiego botanika oraz podróżnika. 

Guzmania to wspaniała roślina, przez wielu nazywana najpiękniejszym gatunkiem kwiatów doniczkowych. Spośród 120 gatunków tej rośliny wyhodowano liczne hybrydy, które w równym stopniu zachwycają ogrodników.

Jak wygląda guzmania? Jak ją rozpoznać?

Guzmania ma oryginalną formę wzrostu: gęste rozety wąskich liści tworzą lejek, ma do 50 centymentrów, a jej jaskrawe przysadki (tworzące kwiaty) sprawiają, że nie da się pomylić guzmanii z żadną inną rośliną. Co ważne, na jej kwitnienie przyjdzie nam długo czekać – nawet 2-3 lata.

Przeczytaj: Guzmania przekwita – jak postępować? Wskazówki pielęgnacji

10 zdjęć pięknej guzmanii od Czytelników

Guzmania to wyjątkowa roślina, która pięknie prezentuje się w każdego typu wnętrzach. Koniecznie zobaczcie fotografie od ogrodników, którzy chęcie zajmują się tymi roślinami. Oto one:

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
0 (0 opinii)