Porady

Narcyzy - piękne wiosenne kwiaty do Twojego ogrodu [10 zdjęć]

0 (0 opinii)

W marcu pierwsze narcyzy otwierają kwiaty. Wiemy wtedy, że wiosna jest blisko. Choć wymagają pielęgnacji, odwdzięczają się swoim pięknem. Zobaczcie 10 wyjątkowych zdjęć, zrobionych przez naszych Czytelników.

Kiedy powinniśmy sadzić narcyzy?

Sadzenie narcyzowych cebulek można wykonywać aż do zimy. Ważne, by ziemia nie była zamarznięta. Mimo to, te wcześniej posadzone lepiej znoszą mrozy i mają więcej czasu na ukorzenienie. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebulek, a ta od gatunku oraz odmiany narcyza. Zazwyczaj jest to około 15 cm (podwójna wysokość cebulki). Należy też zachować między nimi odstęp, około 12-15 cm.

Uprawa narcyza w ogrodzie: https://twojogrodek.pl/Narcyz-odmiany-uprawa-i-pielegnacja

Jaki nawóz jest odpowiedni dla narcyzów?

Uprawa narcyzów w ogrodzie wymaga odpowiedniego nawożenia. Wiosną ucieszą się z dawki kompostu - od 3 do 5 litrów na metr kwadratowy. Zaleca się podanie narcyzom tuż po kwitnieniu, mniej więcej na początku kwietnia, dawki łatwo rozpuszczalnego nawozu. Powinien zostać przyswojony, gdy liście kwiatów są jeszcze zielone. Wtedy roślina przyjmuje składniki pokarmowe i magazynuje je w cebuli. Uwaga! Bez nich nie wytworzy na kolejny rok nowych liści i kwiatów.

O pielęgnacji tych kwiatów przeczytasz tutaj: https://twojogrodek.pl/Uprawa-narcyza-w-ogrodzie-wymagania-sadzenie-pielegnacja

Narcyz w ogrodzie - 10 zdjęć od Czytelników

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
0 (0 opinii)