Magnolia ‘Susan’

Magnolia ‘Susan’

Pokrój:
zwarty zaokrąglony
Wysokość:
2,5-3,5 m
Wilgotność gleby:
Typ gleby:
Odczyn gleby:
5-6 pH
Podlewanie:
Ozdobne:
kwiaty
Kwitnienie:
kwiecień maj czerwiec
Owocowanie:
Miejsce uprawy:

Zawsze dobrze jest mieć pewność, że opisywana roślina jest tą, za którą się podaje. Aby uniknąć pomyłek i jednoznacznie nazywać rośliny, Karol Linneusz w 1735 roku wprowadził binominalny system nazewnictwa, który obowiązuje do dzisiaj. Pierwsza część (rzeczownik) jest nazwą rodzaju botanicznego, a druga (przydawka rzeczownikowa lub przymiotnik) nazwą gatunkową. Metoda byłaby idealnie prosta, gdyby nie naturalna zdolność gatunków do tworzenia odmian i krzyżówek oraz niepohamowana fantazja ogrodników w tworzeniu wciąż nowych odmian uprawnych. Odmiany uprawne, czyli kultywary (od łacińskich słów cultus = uprawny i varietas = odmiana), są wynikiem celowej działalności człowieka i źródłem niezliczonych ilości niespotykanych w naturze roślin ozdobnych. Nazwy kultywarów pisze się dużą literą i bierze w pojedynczy cudzysłów. Z powyższego wynika, że Magnolia ‘Susan’ jest kultywarem z botanicznego rodzaju magnolia.

Uprawa magnolii krok po kroku - sprawdź poradnik TUTAJ.

Magnolia 'Susan' o niezwykłym wyglądzie

Magnolia ‘Susan’ powstała jako mieszaniec magnolii gwiaździstej (Magnolia stellata) z magnolią purpurową (Magnolia liliiflora). Jako małe drzewo albo krzew dorasta do 250-350 cm wysokości. Jest szeroko rozgałęziona, rocznie przyrasta od 20 do 30 cm. Szerokość korony może osiągnąć 200 do 300 cm. Liście ma odwrotnie jajowate, połyskujące, do 15 cm długości. Są ciemnozielone i opadają przed zimą.

Kiedy magnolia zakwita?

Kwitnienie magnolii ‘Susan’ przypada na okres od kwietnia do czerwca. Duże, kielichowate kwiaty (ponad 2-10 cm) są wewnątrz delikatnie różowe, a na zewnątrz purpurowe do koloru magentowego.

Magnolia w ogrodzie - gdzie posadzić?

Wcześnie rozwijające się, efektowne i przyjemnie pachnące kwiaty mogą być ozdobą ogrodu w różnej formie. Największe wrażenie robi magnolia występując w roli solitera na trawniku albo na rabacie.

Komentarze