Porady

Sansewieria - Wasza ulubiona roślina doniczkowa [ZDJĘCIA]

0 (0 opinii)

Sanseweria jest rośliną, która pięknie komponuje się z innymi roślinami, a sposób w jaki dopełnia wnętrza od lat inspiruje ogrodników i pasjonatów kwiatów. Koniecznie zobaczcie kilka pięknych zdjęć od naszych Czytelników - i sami zdecydujcie, czy warto zaprosić ją do swojego domu!

Sansewieria - kiedy zakwita?

Wyjątkowa roślina zakwita zazwyczaj na początku lata. Jej kwiatostany wyrastają bezpośrednio z podłoża. Ważne jest, by pamiętać o usunięciu ich po przekwitnięciu.

Gdzie ją posadzić - jaka ziemia najlepsza dla sansewierii?

Sansewieria lubi podłoże gruboziarniste, nawet kamieniste. Nie zaleca się stosowania torfu, ale sprawdzi się za to uniwersalna ziemia do kwiatów o odczynie lekko zasadowym. Na dno doniczki warto wysypać warstwę drenażową, która umożliwi łatwy odpływ nadmiaru wody.

Jak często podlewać sansewierię?

Podczas lata podlewamy ją raz na tydzień, a nawet raz na dwa tygodnie! Zimą podchodzimy do jej pielęgnacji ostrożnie, wystarczy przypomnieć sobie o podlaniu sansewierii raz na trzy tygodnie (kiedy ziemia w doniczce przeschnie).

Sprawdź: Dlaczego warto mieć w domu kwiat język teściowej?

Grupa dla ogrodników - podziel się zdjęciami

Zobaczcie zdjęcia od naszych Czytelników! Pielęgnując wyjątkową sansewierię nie mogli zapomnieć o publikacji zdjęcia na grupie. Dołączysz do nas klikając grafikę:

Grupa Twój Ogródek - dołącz do nas!
Grupa Twój Ogródek - dołącz do nas!

Zdjęcia sansewierii od Czytelników!

Zobaczcie sami, jak wspaniałe rośliny mają w swoich domach nasi Czytelnicy.

null
null
null
null
null
null

 

0 (0 opinii)