Porady

Ostróżka ogrodowa - roślina o efektownych, wspaniałych kwiatach [10 zdjęć]

5 (1 opinia)

Ostróżka ogrodowa wyróżnia się wysokim, wyniosłym pokrojem. Zimoodporne odmiany tej byliny osiągają od 100 do 200 cm wysokości. Zobacz 10 rewelacyjnych zdjęć tej rośliny, jakimi podzielili się z nami Czytelnicy!

Jak wygląda i ile wzrostu może mieć ostróżka ogrodowa?

Zimoodporne odmiany tej byliny mogą osiągać nawet 200 cm wysokości! Ten wynik robi wrażenie. Przed zimą części nadziemne obumierają, a z nowym sezonem roślina odradza się z przetrwalnikowych kłączy. Łodygi rośliny są puste w środku i lekko owłosione. Dłoniaste liście, 5-7 klapowe, są głęboko powcinane i siedzą głównie w dolnej części łodygi, wyraźnie poniżej kwiatowego grona. Są jasnozielone do średniozielonych.

Najważniejszą częścią tej pięknej rośliny ogrodowej są jednak jej kwiaty, które zbierają się w charakterystyczne, wierzchołkowe grona. Każdy pojedynczy kwiat składa się z pięciu płatków, z których górny posiada ostrogę. Typowy dla ostróżki jest niebieski kolor kwiatów we wszystkich odcieniach. Zdarzają się też odmiany o kwiatach białych albo fioletowych. Najnowsze odmiany kwitną nawet w nietypowych barwach różu i żółci - to niecodzienny, ale efektowny widok! Odmiany hodowlane ostróżki mają kwiaty proste albo półpełne z białym albo brązowym oczkiem. Warto wiedzieć: kwiaty ostróżki są cennym źródłem pokarmu dla owadów zapylających.

Zapoznaj się: Ostróżka ogrodowa – przycinanie, siew i wymagania

Ostróżka ogrodowa - 10 zdjęć od naszych Czytelników!

Przed Wami wspaniałe zdjęcia, którymi podzielili się nasi Czytelnicy. Naprawdę mają rękę do kwiatów! Sprawdźcie sami:

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
5 (1 opinia)