Porady

Łubin - roślina o wielu zaletach [10 zdjęć od naszych Czytelników]

0 (0 opinii)

Łubin warto uprawiać w ogrodzie, ponieważ ma niewątpliwe walory dekoracyjne. Wpływa też pozytywnie na glebę. Jeżeli dalej nie czujemy się przekonani, to musimy wiedzieć - jest to roślina bardzo łatwa w pielęgnacji. Koniecznie zobacz 10 zdjęć, którymi podzielili się z nami Czytelnicy. Ich łubin jest naprawdę cudowny!

Jakie właściwości ma łubin?

Łubin należy do rodziny bobowatych i liczy około 200 gatunków! Poza niewątpliwie wyjątkowym wyglądem, miłym zapachem oraz łatwym procesem uprawy, ma też szereg innych zalet. Jakich? 

  • poprawia on strukturę gleby - jest mniej podatna na zagęszczanie,
  • palowy system korzeniowy łubinu sprawia, że gleba jest lepiej napowietrzona. Dzięki temu łatwiejsze staje się podsiąkanie wody, a także rozwój korzeni roślin, które będą posadzone w tym miejscu po łubinie. Podnosi on również zawartość składników organicznych w glebie,
  • ta wyjątkowa roślina wzbogaca glebę o azot (w wyniku symbiozy z bakteriami, które wiążą azot z powietrza),
  • łubin może być również zastosowany jako przerywnik dla rozwoju szkodliwych grzybów i nicieni,
  • rośliny uprawiane po łubinie, będą miały lepszy dostęp do fosforu, wapnia i potasu. Warto o tym pomyśleć, jeżeli mamy w planach dalsze prace ogrodowe.

Zdjęcia łubinu - fotografie od naszych Czytelników!

Warto zobaczyć wspaniałe zdjęcia, jakie wysłali nam Czytelnicy. Od razu widać ich zaangażowanie i miłość do kwiatów. Najpiękniejsze 10 zdjęć łubinu:

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
0 (0 opinii)