Porady

Astry - jesienne kwiaty do ogrodu [10 zdjęć]

5 (1 opinia)

Astry to wyjątkowe rośliny, które najlepiej sadzić od marca do maja i od września do listopada. To typowe rośliny do wiejskich ogrodów, ale robią niezwykłe wrażenie również w pojemnikach i balkonowych skrzynkach. Dziś zebraliśmy 10 najpiękniejszych zdjęć, jakimi podzielili się z nami Czytelnicy. Sami zobaczcie!

Astry - sadzenie i pielęgnacja

Najlepszą porą do sadzenia astrów jest czas od marca do maja oraz od września do listopada. Wtedy rosną najlepiej, zachwycając ogrodników - amatorów i zawodowców. Astry wiosenne za to należy sadzić jesienią. Aby zdażyły się dobrze ukorzenić przed zimowymi miesiącami, wymagane jest ich odpowiednio wcześniejsze sadzenie.

Opieka nad nimi ogranicza się po wyrośnięciu roślin do przycięcia ich w marcu - suche łodygi można wyłamać. Co jeszcze należy zrobić? Nawozić od czasu do czasu oraz umiarkowanie podlewać.

Nawozić dawką kompostu na wiosnę należy tylko rosnące gatunki. Nie tylko w celu rozmnażania, ale również po to, aby zachowały obfitość kwitnienia astrów, należy rośliny regularnie wykopywać z ziemi, dzielić i sadzić na nowo. 

Kwiaty ogrodowe – łatwe w uprawie>> PRZECZYTASZ O NICH TUTAJ

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
5 (1 opinia)