Porady

Malwa w ogrodzie – piękna i kolorowa ulubienica ogrodników [10 zdjęć]

0 (0 opinii)

Dekoracyjna, wyjątkowa malwa nie tylko dobrze prezentuje się w ogrodzie, ale również posiada przydatne właściwości lecznicze. To jeden z tych kwiatów, który pomimo mijającego czasu nie traci w oczach ogrodników. 10 zdjęć od naszych Czytelników – znajdziecie w artykule!

Właściwości malwy – jak można ją wykorzystać?

Malwa jest nie tylko piękną rośliną, ale i pożyteczną. Zawarte w niej bogactwo cennych substancji jest wykorzystywane m.in. w ziołolecznictwie i w kosmetyce. Malwa zawiera substancje śluzowe, flawonoidy, cukry, garbniki, fenolokwasy, żywice i związki mineralne. Ma też w sobie rzadkie antocyjany, których najwięcej znajduje się w kwiatach o ciemnym kolorze.

null

Malwa należy do roślin pięknych i pożytecznych. W ziołolecznictwie z powodzeniem wykorzystuje się przede wszystkim jej korzenie, liście i kwiaty.

Malwa jest spokrewniona z hibiskusem i wykazuje podobne działania lecznicze. Składniki znajdujące się w malwie mają działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, moczopędne i przeciwskurczowe.

Stosuje się ją szczególnie w takich przypadkach, jak:

  • infekcje jamy ustnej i gardła;
  • choroby układu oddechowego;
  • utrata apetytu;
  • kaszel, gorączka, zapalenie oskrzeli;
  • biegunka;
  • zapalenie skóry, wrzody, rany.

Napar z malwy łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Zapobiega powstawaniu na skórze plam i zmarszczek, przywraca jej miękkość.

Najpiękniejsze odmiany malwy - tutaj

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
0 (0 opinii)