Porady

Czas na nowy sezon – wiosna na tarasie

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Z utęsknieniem czekamy na wiosnę, okres wypoczynku i spotkań na tarasie lub w ogrodzie. Jak zorganizować taką przestrzeń? Co zrobić, aby w pełni korzystać z uroków świeżego powietrza i budzącej się do życia przyrody? I wreszcie… jak oczarować swoich gości?

Ogrzewacz do ogrodu

Wiosenne wieczory, czy popołudnia, choć kuszą swoim urokiem, nie zawsze rozpieszczają odpowiednią temperaturą. A ta potrafi pokrzyżować każde nawet najlepiej zaplanowane przyjęcie na tarasie. Dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w ogrzewacz ogrodowy, może to być ogrzewacz kaflowy, albo gazowy (zobacz tutaj).

Przykładem tego drugiego jest wolnostojący PATIO stalowy, który jest sterowany za pomocą pilota. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć przytulny i wyjątkowy nastrój, a przy okazji podnieść temperaturę powietrza do takiej, która będzie dla nas odpowiednia. Do plusów takiego urządzenia należy to, że tańczące w nim ogniki widoczne są aż z czterech stron. A to za sprawą specjalnej szklanej osłony. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, wszystkie czynności można wykonywać w sposób intuicyjny.

Meble ogrodowe – co wybrać?

Ciepło i klimat mamy zapewnione. Teraz przyszedł czas na meble do ogrodu lub na taras. Jeżeli zależy Ci na trwałości, wybierz modele z metalu, które pomalowane są farbą antykorozyjną. W przypadku mebli drewnianych konieczne będzie odpowiednie zaimpregnowanie, zwłaszcza że będą one narażone na działanie wilgoci. Najbardziej wrażliwe są sprzęty z wikliny lub rattanu. Dopasuj ich wygląd do tego, w jaki sposób jest urządzony ogród. Stawiaj na klasykę albo na nowoczesność. Postaraj się, aby były utrzymane w jednej kolorystyce.

Poduszki, koce i narzuty

Podczas takich spotkań bardzo miło będzie otulić się ciepłym kocykiem lub przykryć miłym w dotyku pledem. Dlatego zbierz potrzebne tekstylia i umieść je w specjalnych koszach lub skrzyniach na tarasie. A kiedy będą potrzebne, po prostu z nich skorzystaj. Przy okazji będą stanowiły znakomity element dekoracyjny, który będzie prawdziwą „kropką nad i” waszego tarasu.

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba