Porady

Szezlong czy sofa? Co lepiej sprawdzi się w ogrodzie?

0 (0 opinii)

Każda z tych opcji ma swoich zwolenników i tak naprawdę trudno jednoznacznie rozstrzygnąć, co lepiej sprawdza się w ogrodzie. Planujecie właśnie aranżację salonu pod chmurką i nie wiecie, na co się zdecydować? Ten poradnik nie tylko rozwieje wasze wątpliwości, ale też pomoże wam wybrać najlepsze rozwiązanie do waszego ogrodu.

Nowoczesne sofy ogrodowe – ekskluzywne meble dla wymagających

Projektowanie strefy wypoczynkowej w ogrodzie pod wieloma względami przypomina urządzanie salonu znajdującego się w czterech ścianach domu. Kącik do relaksu na zewnątrz, tak samo jak pokój dzienny, potrzebuje stolika kawowego i wygodnego siedziska, na którym będzie można usiąść i odpocząć podczas słonecznej pogody. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań w tym zakresie są sofy ogrodowe 2- i 3-osobowe, których popularność z sezonu na sezon sukcesywnie rośnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także sofy ogrodowe modułowe, które składają się z ruchomych elementów – takie modele są elastyczne i świetnie radzą sobie w każdych warunkach metrażowych. 

Cokolwiek by nie mówić o sofach ogrodowych, są to bez wątpienia meble dedykowane miłośnikom komfortu i najbardziej wymagającym. W przeciwieństwie do szezlongów wymagają wygospodarowania sporej ilości miejsca, a tę przecież nie każdy ogród jest im w stanie zagwarantować. Sofy są też bardziej masywne i posiadają dosyć duże rozmiary w stosunku do innych mebli ogrodowych, dlatego potrzebują sporej przestrzeni na własny użytek. Nie da się natomiast ukryć, że oferują sporą powierzchnię wypoczynkową i wygodę na wysokim poziomie, a z takimi argumentami trudno dyskutować. Dotyczy to szczególnie sof ogrodowych narożnych L/U-kształtnych oraz sof modułowych. 

null

Sofa ogrodowa narożna, czyli idealne rozwiązanie do małego ogrodu  

Byliście do tej pory przekonani, że mała ilość miejsca całkiem przekreśla możliwość aranżacji sofy ogrodowej? Nic bardziej mylnego! Teraz nawet niewielki metraż nie jest w stanie stanąć na drodze marzeniom o posiadaniu takiego mebla. Jeśli rozważacie wybór pomiędzy szezlongiem a sofą to zdecydowanie powinniście bliżej zainteresować się możliwościami aranżacyjnymi, jakie oferują sofy ogrodowe ze sklepu sfmeble.pl. Znajduje się tam wiele modeli sof narożnych i kanap modułowych, które pozwalają na indywidualne dopasowanie ilości oraz układu elementów, a stąd już prosta droga do pięknie urządzonego i komfortowego w użytkowaniu salonu pod chmurką. 

Sofa ogrodowa narożna to najlepszy kompromis w sytuacji, kiedy zależy wam na komforcie, a jednocześnie nie macie do dyspozycji zbyt wiele miejsca. Takie meble składają się z kanapy i szezlongu, który w zależności od zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, może być umieszczony po jednej lub po obydwóch stronach siedziska. Podobnie skonstruowane są nowoczesne sofy modułowe, w ich przypadku natomiast, wszystkie części kompletu pozostają od siebie niezależne i mogą zostać ustawione na wiele różnych sposobów. Tego typu rozwiązanie idealnie sprawdza się nie tylko w małych ogrodach, ale też wszędzie tam, gdzie mile widziane są meble o wysokim poziomie funkcjonalności. 

null

Szezlong zamiast sofy? Taka opcja nie musi być mniej komfortowa!

Perspektywa posiadania sofy ogrodowej dla wielu osób jest najbardziej kusząca, co nie znaczy, że nie warto rozważyć alternatywnego scenariusza przewidującego rezygnację z kanapy i zakup leżanki ogrodowej. Metraż ogrodu także potrafi być daleki od idealnego i pozostawiać wiele do życzenia, a w takiej sytuacji upieranie się przy sofie ogrodowej nie jest dobrym pomysłem. Tym bardziej że szezlong, który zamiennie nazywany jest leżanką, często jest w stanie zapewnić wygodę na podobnym poziomie co kanapa. Owszem, powierzchnia siedziska będzie tutaj znacznie mniejsza niż w przypadku sofy, ale zyskacie możliwość odpoczynku w pozycji siedzącej, półleżącej i leżącej.

Leżanki ogrodowe są dużo zgrabniejsze niż sofy, a co za tym idzie, potrzebują o wiele mniej przestrzeni. Takie meble zdecydowanie łatwiej jest zaaranżować w ogrodzie, który nie dysponuje imponującą ilością miejsca. Czymś, co wyróżnia szezlongi na tle innych mebli ogrodowych są wydłużone siedziska, które potrafią sięgać nawet 200 cm. Leżanki ogrodowe posiadają także wygodne oparcia podtrzymujące plecy, które można regulować na kilku poziomach, a bardzo często także podłokietniki. To meble idealne nie tylko do odpoczynku, ale i opalania, krótkiej drzemki czy relaksu z ulubioną książką w ręku, które świetnie sprawdzają się w ogrodach, na tarasach i na dużych balkonach. 

Szezlong do ogrodu i na taras – postaw na wygodną leżankę ogrodową

Nadal nie jesteście pewni czy szezlong ogrodowy to dobry wybór? Być może przekona was duża różnorodność i rozpiętość stylistyczna wśród takich mebli. W ofercie producentów można znaleźć leżanki ogrodowe do ogrodu i na taras wykonane m.in. z technorattanu, egzotycznego drewna, plecionek i wysokiej jakości tworzyw sztucznych, przy czym najbardziej liczną reprezentację stanowią tutaj modele składane, na kółkach i wyścielane miękkimi poduszkami. Chociaż powierzchnia siedziska w ich przypadku jest dużo mniejsza od tej, którą oferują sofy ogrodowe, to szezlongi rekompensują ten brak innymi zaletami. Komfortowe leżanki idealnie sprawdzają się podczas odpoczynku w pojedynkę, a przy tym zajmują stosunkowo niewiele miejsca i świetnie współpracują w aranżacji z innymi meblami.

0 (0 opinii)