Hortensja ogrodowa 'Magical Revolution'

Hydrangea macrophylla 'Magical Revolution'

Pokrój:
Wysokość:
1-1,25 m
Wilgotność gleby:
Odczyn gleby:
5,5-6 pH
Podlewanie:
Ozdobne:
kwiaty
Kwitnienie:
czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik
Owocowanie:
Miejsce uprawy:

Jak wygląda hortensja ogrodowa?

Ta hortensja ogrodowa stanowi prawdziwą magiczną rewolucję w dziedzinie hortensji. Wzrost rośliny jest mocny, krzaczasty i zwarty. Rocznie przyrasta 10 do cm i osiąga wysokość 100 do 125 cm. Szerokość korony wynosi przy tym 80 do 100 cm. Liście są jajowate, zielone, grubopiłkowane, z zaostrzonymi końcami.

Okres kwitnienia trwa od czerwca do października

Okres kwitnienia hortensji ‘Magical Revolution’ trwa od czerwca do października. Jest doskonałym przykładem tego, co ogrodnik może osiągnąć w drodze odpowiedniej uprawy i selekcji. Kwiaty tej odmiany zachwycają swoją zmianą barw. Inaczej niż u odmian jednobarwnych, pojawiają się tutaj płatki kwiatowe najpierw w jasnej zieleni. Z czasem zieleń przemienia się w delikatny róż. Jesienią natomiast hortensja ozdabia się kwiatami koloru ciemnoróżowego do czerwonego, w których na nowo można się dopatrzeć zieleni z wiosny w ciemniejszym odcieniu. Ta właściwość sprawia, że krzew posiada „magiczne” zdolności.

Właściwości 'Magical Revolution'

Stanowisko dla tej hortensji należy wybrać w miejscu słonecznym do półzacienionego. Gleba powinna być przepuszczalna, żyzna i wilgotna. Szczególnie ważne jest odpowiednie podlewanie w okresie kwitnienia hortensji. Duża mrozoodporność rośliny pozwala ogrodnikowi mieć pewność, że w następnym sezonie ogród będzie miał wygląd nie mniej efektowny, niż w obecnym. Ochrona przed mrozem nie jest z reguły konieczna, jednak wyjątek stanowią hortensje w doniczkach. Są one bardziej podatne na przemarzanie, niż krzewy rosnące bezpośrednio w ziemi. Kwiaty hortensji ‘Magical Revolution’ są również odporne na deszcz i nie wymagają osłony.

Zastosowanie hortensji

Dzięki kompaktowemu pokrojowi ta odmiana hortensji ogrodowej daje się z powodzeniem uprawiać w odpowiednio dużej doniczce. W ten sposób może stanowić ozdobę tarasu albo balkonu. Harmonijnie komponuje się na rabatach posadzona w małych grupach. Dobrze sprawdza się też w roli solitera.

Komentarze