Porady

Róże pnące naszych Czytelników! [10 zdjęć]

0 (0 opinii)

Róże to niekwestionowane królowe ogrodów. Nasi Czytelnicy o tym wiedzą! Wielu z nich posiada w swoim ogródku piękne okazy, którymi podzielili się na grupie! Zobaczcie sami!

Róże pnące - gdzie sadzić?

Róże pnące można sadzić przy altanach, domach lub pergolach. Niektórzy wykorzystują je do okrywania różnych elementów architektonicznych – płotów czy murów, co skutecznie czyni je piękniejszymi! Pomagają również ukryć niezbyt estetyczne miejsca, np. słupy czy obdrapane ściany.

Wbrew potocznej nazwie róże pnące wcale nie są pnące, tylko czepne! Co to znaczy? Ich pędy czepiają się - np. do pergoli - przy pomocy prymitywnych kolców. Ogrodnika w związku z tym najczęściej czeka odpowiednie mocowanie takiej róży do wcześniej przygotowanej podpory.

Ramblery i klimbery - gatunki róż pnących

Choć jest to uproszczony podział, dzieli się je na dwie kategorie. Ramblery osiągają do 5 m długości i można oczekiwać od nich, że będą kwitły raz w sezonie. Mają niewielkie kwiaty, ale zebrane po kilka w bukiety. Druga kategoria to klimbery, które mają sztywne pędy, nie potrzebują podpór i osiągają do 8 m długości. Mają dużo pojedyńczych kwiatów.

Więcej o uprawie róż pnących przeczytasz - tutaj.

Róże pnące Czytelników - 10 pięknych zdjęć!

Nie ma wątpliwości, że róże są piękne. Zdobią wiele ogrodów, będąc często ich największą ozdobą. Nasi Czytelnicy również to wiedzą, uprawiają je i dzielą się zdjęciami! Oto 10 zdjęć najpiękniejszych róż pnących!

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
0 (0 opinii)