Porady

Porządki w ogrodzie i wokół domu? Tylko z myjką ciśnieniową!

5 (1 opinia)

Po okresie zimowym przychodzi czas na uporządkowanie ogrodu i terenu wokół domu. Pielęgnacji i czyszczenia wymaga nie tylko trawnik, ale również ogrodzenie, meble ogrodowe, chodniki, alejki, a także podjazd. W każdym przypadku pomocna okaże się myjka.

Wszystko ze względu na jej skuteczne działanie. Dzięki generowaniu strumienia wody pod ciśnieniem, bardzo dobrze nadaje się do usuwania zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Poradzi sobie z wieloma zabrudzeniami, a zwłaszcza z:

  • błotem,
  • piaskiem,
  • żwirem,
  • plamami z oleju i smaru,
  • trawą,
  • mikroorganizmami.

Co więcej, myjka ciśnieniowa może wykorzystać bogate wyposażenie dodatkowe, chociażby w postaci szczotek czy pianownicy. Narzędzia te zdecydowanie rozszerzają możliwości wykorzystania sprzętu, a także ułatwiają proces czyszczenia.

Myjka ciśnieniowa w ogrodzie do czego się przyda?

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie omawianego urządzenia jest bardzo szerokie. W ogrodzie i przed domem zabrudzić może się wszystko, dlatego warto zastanowić, jak skorzystać z możliwości myjki.

  1. Ogrodzenie. Na drewnianym płocie osadzać się może nie tylko kurz i błoto, ale również różnego rodzaju mikroorganizmy (na przykład grzyby). Woda pod ciśnieniem z dodatkiem skutecznego środka czyszczącego upora się z każdym rodzajem zanieczyszczeń. Modele o wysokiej mocy przydadzą się również wówczas, gdy chcemy oczyścić ogrodzenie przed nałożeniem na nowej warstwy farby lub lakieru.
  2. Meble ogrodowe. Mowa tu przede wszystkim o sprzęcie drewnianym, jednak wyczyścić można również metalowe ławki i stoły (powinny być jednak zabezpieczone przed korozją). Bardzo często wystarczy sama woda, aby usunąć grubą warstwę brudu nagromadzonego przez cały okres zimowy.
  3. Kostka brukowa. Wykładana jest w ogrodowych alejkach, na podjeździe i bezpośrednio przed domem. Jak wiadomo, na kostce brukowej osadza się przede wszystkim błoto, a między kostkami po pewnym czasie można zauważyć rosnący mech, a nawet grzyb. W takich sytuacjach najlepszym wyjściem z sytuacji jest wykorzystanie właśnie myjki ciśnieniowej. Pamiętać należy jednak o tym, aby nie wypłukać materiały wiążącego kostki.
  4. Elementy wystroju. Lampy, donice, skalniaki - wszystko to z czasem ulega zabrudzeniu. Myjka ciśnieniowa pozwoli bardzo szybko pozbyć się zanieczyszczeń. Warto jednak zakupić model posiadający mechanizmy regulujące generowane ciśnienie, tak aby nie uszkodzić szczególnie wrażliwych elementów.
  5. Elewacja. W tym przypadku warto dysponować szczególnie mocną myjką. Poradz sobie ona z zabrudzeniami, które wniknęły szczególnie mocno w powierzchnię elewacji. Myjka przyda się także do czyszczenia domów z drewna.

Myjka ciśnieniowa poradzi się z wyczyszczeniem nawet najtrudniej dostępnych miejsc.
Myjka ciśnieniowa poradzi się z wyczyszczeniem nawet najtrudniej dostępnych miejsc.

Jaka myjka ciśnieniowa do ogrodu?

Oczywiście nie każda myjka dostępna na rynku okaże się odpowiednia do prac porządkowych w ogrodzie. Przed zakupem należy więc dokładnie przeanalizować możliwości interesującego nas modelu.

Szczególnie istotny wydaje się rodzaj strumienia generowanego przez myjkę. W sklepach dostępne są między innymi urządzenia, które wytwarzają silny, wąski strumień, pozwalający w sposób skuteczny usunąć brud z wszelkich szpar i innych trudno dostępnych miejsc. W przypadku strumienia płaskiego, będziemy mogli szybko wyczyścić powierzchnie duże, na przykład podjazd.

Na drewnianym płocie osadzać się może nie tylko kurz i błoto, ale również różnego rodzaju mikroorganizmy (na przykład grzyby). Woda pod ciśnieniem z dodatkiem skutecznego środka czyszczącego upora się z każdym rodzajem zanieczyszczeń.

Wymienić należy również strumień rotacyjny, przeznaczony do oczyszczania powierzchni o porowatej strukturze oraz strumień niskociśnieniowy, pozwalający na bezpieczne usunięcie brudu z powierzchni gładkich.

Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są urządzenia, które charakteryzują się obsługa kilku rodzajów strumieni. Okażą się przydatne przede wszystkim w dużych ogrodach. Oczywiście typ strumienia to niejedyny parametr, na jaki warto zwrócić uwagę. Ze względu na komfort korzystania z urządzenia, powinni zwrócić uwagę na długość węża oraz ciężar myjki (szczególnie polecane są modele wyposażone w kółka transportowe).

Lampy, donice, skalniaki - wszystko to z czasem ulega zabrudzeniu. Myjka ciśnieniowa pozwoli bardzo szybko pozbyć się zanieczyszczeń. Warto jednak zakupić model posiadający mechanizmy regulujące generowane ciśnienie, tak aby nie uszkodzić szczególnie wrażliwych elementów.

Ponadto warto sprawdzić także wydajność i moc myjki, maksymalną temperaturę, do jakiej może zostać podgrzana woda oraz moc przyłącza. Nie powinniśmy zapomnieć również o materiałach, z których urządzenie zostało przygotowane. Powinny być one odporne na uszkodzenia mechaniczne i wpływ wody.

5 (1 opinia)