Porady

Dalie w ogrodzie - galeria [10 zdjęć od Czytelników]

5 (1 opinia)

Pochodzące ze słonecznego Meksyku rośliny preferują stanowiska słoneczne, ale rosną również w półcieniu. Zachwycają wytrwałych ogrodników i amatorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pielęgnacją roślin. Zobaczcie 10 zdjęć dalii - od naszych Czytelników!

Dalia ogrodowa – charakterystyka rośliny uwielbianej przez ogrodników

Nazwa rodzajowa rośliny upamiętnia szwedzkiego botanika Andreasa Dahl’a, a późniejszy synonim „georginia” pochodzi od nazwiska petersburskiego botanika Johanna Georgi’ego. Istnieje aż 35 gatunków dalii. Są to byliny tworzące podziemne bulwy. W zależności od gatunku i odmiany osiągają wysokość od 35 cm do 2 m, a Dahlia imperialis może dorosnąć nawet do 8 m... i więcej!

Uprawiane w ogrodach mieszańce noszą wspólną nazwę dalia zmienna lub dalia ogrodowa (Dahlia hybr.). Powstały z dwóch dzikich gatunków Dahlia pinnata i Dahlia coccineus, a liczba odmian wynosi już ponad 40 000 i każdego roku powiększa się o kolejne 200-250. Dostępne są prawie wszystkie kolory kwiatów od bieli do prawie czarnych odcieni czerwieni. Brakuje tylko błękitu, jednak jesteśmy pewni, że każdy ogrodnik znajdzie coś dla siebie.

Dalia – jak zimować? Jak wykopać bulwy dalii? Sprawdź tutaj

10 zdjęć dalii od Czytelników

Koniecznie zobaczcie 10 pięknych zdjęć, jakimi podzielili się z nami Czytelnicy!

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
5 (1 opinia)