Relaks na świeżym powietrzu: najnowsze trendy w meblach ogrodowych i jak wybrać idealny zestaw do ogrodu
Minimalizm, natura, ponadczasowość – tak można podsumować najnowsze trendy w meblach ogrodowych. Przydomowe przestrzenie relaksu na świeżym powietrzu chcemy wypełniać rozwiązaniami przyjaznymi dla środowiska, dlatego niejednokrotnie sięgamy po meble ogrodowe z drugiej ręki. Jak wybrać idealny zestaw go ogrodu, aby było nam komfortowo i przyjemnie?
Ekologiczne trendy – meble ogrodowe przyjazne naturze
Meble ogrodowe mogą być wykonane z naturalnych materiałów, ale też z wytrzymałych tworzyw sztucznych i zrównoważonych tekstyliów, które można recyklingować. Elementy z aluminium i nierdzewnej stali, impregnowane drewno akacjowe, rattan naturalny i syntetyczny to przykładowy wybór materiałów, po które sięgają projektanci tworzący ekologiczne ogrody. Coraz śmielej kupujemy meble ogrodowe na allegrolokalnie z drugiej ręki – idea cyrkularności mebli staje się coraz bardziej popularna.
Czyste linie, krągłości i styl japandi w ogrodzie
Styl japandi zadomowił się nie tylko w mieszkaniach, ale też w ogrodach. Meble ogrodowe zyskały kuliste kształty. Mile widziane elementy tego stylu to okrągłe pufy, niskie stoliki na planie koła, komplety wypoczynkowe o falowanej linii. Mają jasne, naturalne kolory, zwykle są beżowe. Tworzą przyjemny klimat do wypoczynku w ogrodzie.
Meble ogrodowe w stylu boho
Popularność stylu boho nie słabnie. Jak umeblować patio w tej koncepcji? Możemy wybrać meble do ogrodu z drewna lub rattanu. Do boho pasują również krzesła brazylijskie i hamaki, które tworzą atmosferę relaksu. Styl kreaują dodatki – barwne poduszki, pledy z frędzlami, zewnętrzne dywany i nastrojowe oświetlenie, takie jak girlandy świetlne i lampiony.
Wielofunkcyjność i modułowość mebli ogrodowych
Kolejnym trendem są meble ogrodowe składające się z modułów. Wielką wagę przywiązujemy obecnie do komfortu i adaptacyjności mebli. Komplety wypoczynkowe i sofy, które można ustawiać w dowolnych konfiguracjach to rozwiązania przystosowujące się idealnie do potrzeb. Możliwości zmiany pozwalają na tworzenie różnych aranżacji – ogrody przestały być statyczną przestrzenią – krzesła, których pozycje można regulować i zmieniać w leżak, rozkładane stoły, jeżdżące stoliki, skrzynie do przechowywania i siedzenia – to przykłady wielofunkcyjnego wyposażenia ogrodu. Wybierajmy meble ogrodowe dopasowane do faktycznych potrzeb, z których będziemy chętnie korzystać i które pozwolą nam odpocząć po codziennych obowiązkach, a nie będą tylko ozdobą przestrzeni.
Materiał partnera
Komentarze
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany.