Porady

Budleja Dawida - najpiękniejsze zdjęcia od Czytelników!

0 (0 opinii)

Budleja Dawida to kwitnący krzew ozdobny, który od lat jest jednym z ulubieńców w ogrodzie. Jest to również miejsce spotkań motyli. Kwiaty zebrane są zazwyczaj w gęste wiechy, podobne do kwiatostanów lilaka. Zobaczcie najpiękniejsze zdjęcia, jakimi podzielili się nasi Czytelnicy!

Jak, gdzie i kiedy sadzić budleję Dawida?

Budleja Dawida nie posiada specjalnych wymagań, znosi różne warunki bytowe w szerokim zakresie. Jedynym wyznacznikiem udanego życia roślinki jest przepuszczalna gleba. Na ciężkiej oraz wilgotnej ziemi budleja rośnie słabo. Jej stanowisko powinno być ciepłe, słoneczne, ewentualnie półzacienione. Najlepszą porą do sadzenia budlei są miesiące wiosenne. 

Jej przesadzanie jej niewskazane. Warto o tym pamiętać! Budleja przeżywa ten zabieg bardzo mocno, dlatego należy go wykonywać tylko jeżeli jest to absolutnie konieczne. Jest też ku temu najlepsza pora: najkorzystniej zrobić to wiosną, podczas chłodnej pogody. Krzew trzeba wtedy wykopać z całą bryłą korzeniową, starając się jak najmniej uszkodzić korzenie. Po przeniesieniu na nowe miejsce, należy roślinę obficie podlać, a w przyszłości nie dopuszczać do przesychania jej podłoża.

Budleja Dawida - 10 wspaniałych zdjęć od naszych Czytelników

Budleja Dawida robi ogromne wrażenie na amatorach ogrodnictwa, ale również na tych, którzy zajmują się nim od wielu lat. Warto poświęcić jej swoją uwagę i zobaczyć, jak wspaniale swoimi roślinami zajmują się nasi Czytelnicy. Przedstawiamy 10 nieziemskich zdjęć, jakimi podzielili się z nami!

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
0 (0 opinii)