Porady

Zadbaj o swój ogród i ciesz się letnim wypoczynkiem!

0 (0 opinii)

Lato sprzyja aktywnościom w ogrodzie i wręcz zaprasza do spędzania w nim jak największej ilości czasu. Wieczorny relaks w ogrodzie po ciężkim dniu pracy brzmi utopijnie? Z powodzeniem możesz tak zorganizować przestrzeń swojego ogrodu, aby była relaksacyjną przystanią. Wystarczy zaopatrzeć się w kilka produktów oraz rośliny, które uprzyjemnią pobyt w takim zacisznym miejscu. Sprawdź poniżej kilka propozycji!

1. Stwórz swój wymarzony ogród!
2. Jak ogród może pomóc w zakresie prywatności?
3. Jak zadbać o meble ogrodowe zimą?

Stwórz swój wymarzony ogród!

Jesteś na etapie szukania produktów, które pozwolą na zmianę aranżacji? Jesteś w dobrym miejscu! W Internecie znajdziesz szereg inspiracji, w szczególności dotyczących kwiatów oraz środków ochrony roślin oraz mebli, które będą uprzyjemniać korzystanie z ogrodu. Obecnie ogromną popularnością cieszą się produkty w stylu rustykalnym. Takie dodatki mogą zarówno uświetniać pomieszczenie, ale nie tylko. Pamiętaj, że spełnią swoją funkcję także w ogrodzie. Meble z wikliny są lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe. W Internecie znajdziesz wiele treści na temat możliwych aranżacji takich mebli. Dodając do nich wygodne i miękkie poduszki zyskasz wygodne wyposażenie ogrodu. Coraz więcej reklam bazuje właśnie na takich naturalnych materiałach. Zakup takich mebli z rattanu czy wikliny lub drewna to nie tylko podążanie za modą, ale także wyraz troski o środowisko. Szukając idealnych dla siebie mebli warto także wziąć pod uwagę ich jakość oraz renomę. Dlaczego? Otóż zakup tanich odpowiedników może być jedynie przykładek krótkowzrocznych oszczędności. Po jednym czy dwóch sezonach takie meble ogrodowe będą już w słabej kondycji. Jeżeli jednak cenisz sobie jakość i chcesz cieszyć się zakupem przez kilka sezonów - warto wybierać komplety wypoczynkowe wykonane ze sprawdzonych materiałów.

Jak ogród może pomóc w zakresie prywatności?

Posiadacze balkonu oraz ogrodu mogą niekiedy narzekać na brak dostatecznej ochrony przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów. Aby się przed tym uchronić, można skorzystać z kilku dostępnych opcji. Jedną z nich jest np. sięgnięcie po prywatyzujące osłony, które można łatwo nałożyć na siatkę ogrodzeniową lub balkon. Na rynku znajdziesz wiele różnych wariantów zarówno pod kątem wzorów kolorystycznych, jak i wymiarów. Wolisz gładkie, stonowane opcje? A może celujesz w odważniejsze, kolorowe i wzorzyste osłony? Z pewnością znajdziesz coś dla siebie, co urozmaici Twój ogród, ale zapewni także tak pożądaną prywatność. Innym rozwiązaniem jest np. zasadzenie bluszczu, który pokryje ogrodzenie. Dzięki temu Twoja posesja stanie się w pełni schowana przed wzrokiem przechodniów, a Ty wraz z bliskimi oraz odwiedzającymi Cię gośćmi będziesz mógł w pełni oddać się letniemu relaksowi.

Jak zadbać o meble ogrodowe zimą?

Warto też pamiętać o odpowiednim przechowywaniu ich w trakcie zimy. Jeżeli nie dysponujesz garażem lub piwnicą, w którym mógłbyś poza sezonem bezpiecznie przechowywać takie meble - warto zawczasu zaopatrzyć się w okrycie ze specjalnego materiału, który będzie chronić Twoją kolekcję mebli przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych takich jak np. deszcz, śnieg, czy ujemne temperatury. Przy właściwej eksploatacji takie meble z powodzeniem posłużą kilka lat.

Powyższe wskazówki powinny być przydatne zarówno dla tych osób, które są na etapie urządzania swojego ogródka od podstaw, jak i dla tych, które chciałyby wprowadzić w nim zmiany i wyposażyć się w nowe meble lub zapewnić sobie większą prywatność.

0 (0 opinii)