Porady

Wszechstronność składanej drabiny: zastosowania w domu i wokół niego

0 (0 opinii)

Drabina okazuje się niezastąpiona w każdym domu, nawet najmniejszym. Da się bowiem dobrać jej typ tak, by pasowała nawet do niewielkich przestrzeni. Bez wątpienia wspomoże domowe obowiązki i prace podwórkowe. W tym poradniku dowiesz się, dlaczego warto postawić na rozkładaną drabinę.

Jaką drabinę rozkładaną wybrać?

Zacząć należy od tego, że drabiny wykonywane są z różnych materiałów. Od tego właśnie zależy ich cena, waga i wytrzymałość.

1. Drabiny stalowe.

Są zdecydowanie najcięższe, ale też najtańsze. Niestety nie będą dobrym wyborem do domu - z uwagi na wagę są nieporęczne. Upadek na podłogę albo nieostrożne obchodzenie z nią się może narobić w domu wiele szkód. Nie do końca zdają też egzamin na podwórku, zwłaszcza, gdy trzeba ją często przestawiać. Ponadto są wrażliwe na warunki atmosferyczne i po czasie zaczynają rdzewieć.

2. Drabiny drewniane.

Drabina rozkładana z drewna to idealny kompromis między ceną, wagą a wytrzymałością. Doskonale sprawdzi się w pracach zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na zewnątrz. Należy ją jednak przechowywać w suchym miejscu i wyczyścić po każdym kontakcie z ziemią, inaczej może zacząć pruchnieć. Co pewien czas warto ją też pomalować.

3. Drabiny aluminiowe.

Zdecydowanie najlżejsze i najbardziej poręczne, ale też najdroższe. Wydawać by się mogło, że aluminium jest delikatne, jednak odpowiednio uformowane profile z tego metalu są niezwykle wytrzymałe na zginanie. Ponadto są odporne na korozję i czynniki atmosferyczne, więc można je użytkować na zewnątrz bez obaw o uszkodzenie. Dzięki niskiej wadze spokojnie jest w stanie operować nimi każdy i doskonale sprawdzą się w czasie prac domowych.

4. Drabiny z tworzyw sztucznych.

Mają postać niewysokich zwyżek albo stopni. Są lekkie, ale zastosowanie znajdują głównie we wnętrach. W wytrzymałości nie ustępują pozostałym typom drabin, są też odporne dla warunki atmosferyczne (acz niekoniecznie dotyczy to promieniowania UV).

Do czego przyda się drabina w domu?

Lekka rozkładana drabina zdecydowanie ułatwi wiele domowych prac. Z uwagi na konstrukcję łatwo jest ją przechować nawet w szafie - po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Po rozłożeniu zaś daje stabilne podłoże do pracy na wysokości. Zmiana firanek, ścieranie kurzy, wymiana żarówki w żyrandolu, wieszanie szafek i półek - dzięki drabinie wszystko to wykonasz bezpiecznie i w komfortowych warunkach.

Jakie są zastosowani drabiny na podwórku?

Mieszkając w wolnostojącym domu zawsze jest do zrobienia coś wokół budynku. Drabina pomoże w dokonaniu drobnych napraw elewacji, czyszczeniu rynien z liści, a nawet zbieraniu owoców z drzewek. Przycinanie roślin także będzie łatwiejsze dzięki stabilnej i lekkiej drabinie. Dzięki temu narzędziu łatwo wespniesz się na dach, naprawisz kinkiet zewnętrzny albo pomalujesz sufity.

Jak widać opisane wyżej rozwiązanie ma wiele zalet. Jeśli zainteresowała Cię drabina rozkładana - www.drabiny-krause.dmn.pl to idealne miejsce, by poznać bliżej to narzędzie i wybrać idealne do swojego mieszkania lub domu.

0 (0 opinii)