Porady

Twoje drewniane meble ogrodowe potrzebują odświeżenia? Mamy na to sposób!

0 (0 opinii)

Jeśli poszukujesz informacji na temat właściwego zabezpieczania drewnianych mebli ogrodowych po zimie, ten artykuł na pewno Cię zainteresuje. Poprawna pielęgnacja mebli z drewna jest niezwykle istotna, gdyż pozwala zachować ich piękny wygląd na dłużej. Wystawienie mebli na działanie szkodliwych warunków pogodowych, dla przykładu opady deszczu, wilgotność, promieniowanie UV może doprowadzić do uszkodzeń i utraty ich oryginalnego wyglądu. Właśnie dlatego tak ważne jest impregnowanie drewna, by zapewnić mu ochronę. Bez odpowiedniej ochrony drewno będzie niszczeć i straci swój urok. Osmo to oferta skierowana do tych, którzy szukają naturalnych i skutecznych produktów, które pozwolą zachować piękno drewnianych mebli na długi czas.

Wybierz impregnat do zabezpieczenia i zapewnienia ochrony

Kiedy wybierasz odpowiedni produkt do zabezpieczenia i ochrony mebli ogrodowych, ważnym aspektem jest paleta kolorów dostępnych w danym impregnacie. Osmo oferuje bogaty wybór różnych zabarwień i kolorów, co pozwoli Ci dobrać odpowiedni produkt dla Twojego drewna. Istnieje wiele rodzajów impregnatów, które doskonale nadają się do zabezpieczania drewnianych elementów na zewnątrz, takich jak oleje lazurowe, oleje kryjące zewnętrzne lub oleje do drewna przeznaczonego do tarasów. Wszystkie te powłoki są wykonane z wysokiej jakości naturalnych olejów i wosków roślinnych, które zapewniają efektywną ochronę powierzchni przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Poprawnie przygotuj powierzchnię

Zanim nałożysz powłokę ochronną na swoje meble, dokładnie je oczyść z wszelakich zabrudzeń i kurzu. Tylko gruntowne wyczyszczenie drewnianej ławki, doniczki lub huśtawki zapewni Ci długi czas korzystania z odświeżonych przedmiotów. Drewno zwykle ma zamknięte pory, a szlifowanie otwiera je, co pozwala olejom łatwiej wnikać i głęboko impregnować drewno. W tym celu sięgnij po Płyn w spray'u do drewna zewnętrznego od Osmo, który został specjalnie opracowany do regeneracji mebli ogrodowych.

Właściwie aplikuj produkt

Przed zaimpregnowaniem drewnianych mebli ogrodowych dokładnie wymieszaj impregnat w puszce. Składa się on z kilku olejów. Powłoki Osmo bazują na naturalnych olejach i woskach roślinnych, które pochodzą między innymi z soi, ostu, lnu oraz słonecznika. Następnie równomiernie nałóż na mebel przy użyciu pędzla do miejsc trudno dostępnych. Osmo to produkty łatwe w aplikacji, które można nałożyć przy pomocy np. pędzla z włosiem naturalnym, szczotki  lub rączki z nakładką. Ważne jest, abyś nałożył cienką warstwę produktu, którą drewno z łatwością wchłonie, a resztę preparatu równomiernie rozprowadził po drewnianej powierzchni.

Pamiętaj: o swoje meble powinieneś dbać każdego dnia

Aby drewniane meble utrzymać w zadowalającym stanie, ważne jest, aby zadbać o ich ochronę w okresie zimowym. Impregnacja to tylko jeden krok w procesie pielęgnacji mebli. W zimie kluczowe jest ich zakrycie i przechowywanie w sposób zapobiegający szkodliwym warunkom atmosferycznym i przedłużający ich żywotność. Szczególnie w obszarach o trudniejszych warunkach atmosferycznych, trzeba pamiętać o dodatkowych środkach ostrożności. Jeśli masz miejsce na przechowywanie mebli, najlepiej umieść je w zadaszonym, zamkniętym pomieszczeniu. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz zastosować pokrowce. Pamiętaj: dobierz je odpowiednio do rozmiaru mebli i zapewnij dobrą wentylację pomieszczenia tak, aby uniknąć rozwoju grzybów i pleśni.

Praktyczna wiedza

Chcesz przywrócić drewnu naturalny kolor? Jeśli zdarzyło Ci się mieć do czynienia z drewnem, które uległo zszarzeniu, mamy dla Ciebie dobry sposób na jego odnowienie. Skorzystaj z Żelu do usuwania szarości drew-na, który został opracowany specjalnie z myślą o czyszczeniu i odnawianiu drewna na zewnątrz. Po wyczyszczeniu drewna, warto pokryć je olejem, aby przywrócić mu naturalny kolor i świeży wygląd. Przed rozpoczęciem olejowania, warto poczekać aż deski tarasowe całkowicie wyschną, a najlepszym sprzymierzeńcem w tym procesie będzie słońce.
 
Drewniana powierzchnia narażona na działanie słońca? Pamiętaj, że długotrwałe narażenie drewna na intensywne promieniowanie słoneczne może spowodować wyblaknięcie koloru i pęknięcia powierzchni. Aby zminimalizować te negatywne skutki, warto stosować specjalne preparaty, takie jak oleje i impregnaty, które chronią drewno przed promieniowaniem UV i wilgocią. Regularna konserwacja drewna również pomaga utrzymać je w dobrej kondycji. Dodatkowo, warto zabezpieczyć drewno przed bezpośrednim nasłonecznieniem, stosując osłony, takie jak parasole czy pergole. Dzięki tym działaniom, drewniana powierzchnia zachowa swój naturalny kolor i piękny wygląd przez dłuższy czas.

Materiał zewnętrzny

0 (0 opinii)