Porady

Telewizor Smart TV 70 cali - jaki model wybrać?

0 (0 opinii)

Telewizory 70-calowe potrafią robić wrażenie! Nie tylko efektownie prezentują się zawieszone na ścianie w salonie, ale również dostarczają najwyższą jakość rozrywki, pozwalając zanurzyć się w oglądanym filmie lub świecie gry. Jak wybrać taki sprzęt i czym się kierować? Modele smart TV o tej przekątnej znajdziemy w ofercie różnych producentów - dobrze więc wiedzieć, jak czytać specyfikacje i co brać pod uwagę, podejmując finalną decyzję.

Telewizor smart TV 70 cali - czym kierować się przy wyborze?

Podobnie jak przy wyborze każdego telewizora smart TV, także przy dużych gabarytach sprzętu jest kilka kluczowych aspektów, którym warto uważnie się przyjrzeć.

Co znajdzie się na tej liście?

  • System operacyjny - najpopularniejsze to webOS (LG), Tizen (Samsung), Android TV (np. Sony). Każdy z nich ma swoje mocne strony, różnią się także interfejsem i sposobem obsługi. Pozytywnie oceniany jest webOS, którego kafelki w kształcie rombów pozwalają na łatwe zarządzanie treściami, a zastosowanie sztucznej inteligencji w sterowaniu głosowym daje szansę rozszerzenia spektrum wydawanych komend i rozpoznania ich kontekstu. Android TV to zaś dostęp do tysięcy aplikacji i bardzo intuicyjny Chromecast, czyli sposób do przenoszenia treści z urządzeń mobilnych na duży ekran telewizora. Przed podjęciem finalnej decyzji dobrze jest dowiedzieć się więcej o systemach operacyjnych, by wybrać taki, który będzie najlepiej dostosowany do naszych potrzeb i preferencji.
  • Rodzaj matrycy - LED, OLED, QLED - dwa ostatnie rozwiązania przekładają się na znacznie lepszą jakość obrazu. QLED zapewnia żywe, wiernie odwzorowane barwy, zaś OLED pozwala na osiągnięcie idealnej czerni i wyświetlanie kontrastujących barw. W telewizorach 70-calowych znajdziemy przede wszystkim modele LED (głównie ze względu na to, że OLED i QLED to technologie znacznie droższe), jednak producenci zadbali o bardzo dobrą jakość wyświetlanego obrazu dzięki specjalnym technologiom.
  • Technologie optymalizacji obrazu i dźwięku - producenci prześcigają się w proponowaniu zaawansowanych rozwiązań, dzięki którym obraz i dźwięk zyskują na jakości. Rozwiązania różnią się w zależności od marki, przykładem może być np. dźwięk podążający za obiektem czy Filmmaker Mode.
  • Design - duży telewizor powinien dobrze wpasować się w styl wnętrza, dlatego nie powinniśmy ignorować aspektu wizualnego. Cienkie ramki sprzyjają poczuci lekkości, dobrze więc zwracać na nie uwagę.

Jaki model smart TV wybrać? Wszystko zależy zarówno od analizy specyfikacji, jak i zakładanego budżetu. Wśród topowych producentów RTV znajdziemy sporo ciekawych propozycji, jednak znacznie więcej modeli będziemy mieć do wyboru, gdy zdecydujemy się na przekątną 65 cali.

Smart TV 70 cali - polecane modele

Które modele smart TV o przekątnej 70 cali będą strzałem w dziesiątkę? Możliwości jest sporo! Oto kilka wartych uwagi!

  • Telewizor PHILIPS 70PUS8535/12 - telewizor odznaczający się eleganckim designem i systemem Ambilight, czyli poświatą emitowaną wzdłuż krawędzi sprzętu, dostosowaną do tego, co aktualnie dzieje się na ekranie. Android TV daje dostęp do tysięcy aplikacji, a za wygodne sterowanie głosowe odpowiada Asystent Google lub Amazon Alexa.
  • Telewizor SAMSUNG UE70TU7192U - kolejny w zestawieniu telewizor 4K. O szerokie spektrum prezentowanych barw dba Wyświetlacz Krystaliczny. Warto zwrócić uwagę na sprytny System Maskowania Kabli, dzięki któremu raz na zawsze rozwiążemy problem płaczących się przewodów.

- Telewizor LG 70UM7100PLA - technologia AI ThinQ pozwala wygodnie sterować urządzeniem za pomocą poleceń głosowych. Ale to dopiero początek! Rozdzielczość obrazów, które odstają od 4K jest podnoszona tak, by zbliżyć się do tego standardu. Jeśli dodamy do tego precyzyjne odwzorowanie szczegółów i obsługę formatów HDR, w tym HDR10 i HLG, możemy cieszyć się bardzo dobrej jakości efektami wizualnymi.

Telewizory smart TV w MediaMarkt to pojemna kategoria - znajdziemy tam propozycje od wielu producentów. Szukając telewizora 70-calowego, mamy w czym wybierać - dobrze jednak przed zakupem dokładnie przeanalizować recenzje użytkowników.

0 (0 opinii)