Porady

Specjaliści ze sklepu z basenami podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy wyborze głębokiego basenu!

0 (0 opinii)

Marzy Ci się pełnowymiarowy basen ogrodowy, głęboki i na tyle duży, by pomieścić całą rodzinę włącznie z dorosłymi? Taki zakup to nie luksus wyłącznie dla najbogatszych – sklepy z basenami oferują obecnie szeroki wybór basenów ogrodowych na stelażu. Porozmawialiśmy ze specjalistami ze sklepu z basenami, którzy podpowiedzieli nam, jaki głęboki basen będzie najlepszy i czego dopilnować, dokonując zakupu.

Baseny ogrodowe są przyjazne dla portfela, łatwe do rozstawienia i przechowywania, a przy tym posłużą Ci przez wiele lat i będą wspaniałą rozrywką dla dzieci w różnym wieku. To także idealne miejsce do relaksu dla Ciebie i Twoich najbliższych. Kto nie chciałby w upalny letni dzień wskoczyć do chłodnej wody i zapomnieć o obowiązkach?

Sklep z basenami radzi: omijaj szerokim łukiem podejrzanie tanie produkty

Duży głęboki basen za kilkaset złotych? Brzmi jak okazja nie do przegapienia, ale w rzeczywistości takie oferty to w większości przypadków baseny niskiej jakości lub egzemplarze po reklamacjach, które są zwyczajnie uszkodzone. Nawet jeśli po rozpakowaniu i rozstawieniu wszystko wydaje się w porządku, a basen nie przecieka, to z dużym prawdopodobieństwem taka konstrukcja nie wytrzyma nawet do końca sezonu, nie mówiąc o kolejnych wakacjach.

Znacznie lepszym wyborem będzie zainwestowanie nieco większej sumy pieniędzy na basen wysokiej jakości, który posłuży Ci przez wiele lat, zamiast szarpać Ci nerwy kolejnymi naprawami i reklamacjami. Warto zwrócić uwagę na przykład na baseny marek Bestway – znajdziesz je m.in. w asortymencie sklepu z basenami baseny-dollo.pl.

Basen stelażowy
Basen stelażowy renomowanej marki to dobry wybór

Kompleksowe wyposażenie to bezpieczny basen

Kupując basen stelażowy, zwróć szczególną uwagę na bezpieczeństwo i zdrowie całej rodziny – zwłaszcza jeśli ze sprzętu mają korzystać dzieci. Najtańsze baseny ogrodowe rzadko są wyposażone w pompę filtrującą, a to właśnie ona zapewnia wysoką higienę wody basenowej i zapobiega przed rozprzestrzenianiem się chorób i bakterii.

Dobrze wyposażony sklep z basenami powinien zaoferować Ci nie tylko samą konstrukcję tego sprzętu, ale również konieczne wyposażenie dodatkowe, takie jak części wymienne do filtra czy chemia basenowa z dozownikiem, a także podbierak do wyławiania nieczystości. Znakomitym pomysłem będzie też zakupienie pokrywy i maty pod basen – dzięki nim jeszcze dłużej będziesz mógł cieszyć się tym sprzętem.

Basen stalażowy w ogrodzie
Zadbaj o akcesoria, które ułatwią korzystanie z głębokiego basenu stelażowego

Kształt i rozmiar basenu stelażowego

Na jaki rozmiar i kształt basenu postawić? By odpowiedzieć sobie na to pytanie, zastanów się przede wszystkim, jak zamierzasz korzystać z basenu i ile osób naraz będzie w nim przebywać. Dobranie basenu do przestrzeni w ogrodzie czy na tarasie to jedna kwestia, ale równie istotne jest przecież, byście całą rodziną mogli z niego wygodnie korzystać.

Jeśli zamierzasz w basenie pływać, postaw na kształt prostokąta, który zapewni Ci optymalną powierzchnię do ruchu. Taka forma to również świetna opcja na dziecięce szaleństwa: maluchy będą miały w takim basenie mnóstwo miejsca do zabawy. Alternatywnym rozwiązaniem jest basen stelażowy okrągły, który będzie idealny do relaksu w większym towarzystwie. Kameralna impreza przy basenie otoczonym przekąskami i zimnymi napojami to świetny sposób na letni upalny weekend!

Miej też na uwadze, że w głębokim basenie dostosowanym do potrzeb dorosłych nie powinno zostawiać się bez opieki małych dzieci. Basen o dużej pojemności będzie dla nich po prostu za głęboki. Jeżeli planujesz ogrodowe wodne szaleństwo dla dużych i małych, warto zainwestować w dodatkowy płytszy basenik dla najmłodszych szkrabów.

 

0 (0 opinii)