Porady

Nowoczesny narożnik do salonu - jaki wybrać?

0 (0 opinii)

Nowoczesny narożnik do salonu dla wielu osób jest spełnieniem marzeń. Niejednokrotnie stanowi centralny punkt salonu. Pozwala odpocząć w siedzącej, ale i leżącej pozycji. Wydziela przestrzeń dla stolika kawowego bądź innych siedzisk. Warto zatem wybrać taki, który będzie się nam podobał i jak najlepiej spełniał swoje funkcje przez lata.

1. Nowoczesny narożnik do salonu: jaki kolor wybrać?
2. Narożnik do małego mieszkania
3. Jak wybrać narożnik do salonu, by nie żałować?

Praktyczne obicie, komfort, funkcjonalność, wygląd... a co jest priorytetem dla ciebie? A może marzysz o narożniku, który połączy wszystkie te kryteria w jedno? Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na nowoczesny narożnik do salonu.

1. Nowoczesny narożnik do salonu: jaki kolor wybrać?

Rozkładane łózka, wersalki, tradycyjne kanapy - w ostatnim czasie wszystkie zeszły na dalszy plan, ponieważ w naszych salonach królują one - narożniki. Każdy architektoniczny purysta chciałby widzieć w swoim domu nowoczesny narożnik do salonu. Jeśli należysz do minimalistów, którzy nie przepadają za krzykliwymi barwami, nowoczesny mebel z pewnością będzie opcją dla ciebie. Na jaki kolor zatem postawić?

Jeśli salon jest mały, najlepiej sprawdzą się w nim jasne meble, które optycznie powiększą i rozświetlą przestrzeń. Do niewielkiego wnętrza dobierz beżowy, szary czy też pastelowy kolor narożnika. Możesz natomiast trochę poszaleć z kolorem, jeżeli ściany w salonie utrzymane są w neutralnych kolorach. Co powiesz na butelkową zieleń lub brudny róż? Z pewnością wyróżnią się i nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. W takim wypadku narożnik stanie się nie tylko funkcjonalnym meblem, ale i główną dekoracją salonu.

Pamiętaj, że obecnie modne są wszelkie dodatki, dzięki którym odmienisz narożnik za pomocą kilku prostych tricków. Czasem wystarczy kilka poduszek w kontrastujących kolorach, by mebel lepiej pasował do reszty wnętrza, wyglądał bardziej nowocześnie lub elegancko.

2. Narożnik do małego mieszkania - nie tylko kolor

Masz mały metraż, ale duże potrzeby? Spokojnie, można to pogodzić. Małe też może być piękne. Zapychanie niewielkiego pomieszczenia ogromnym narożnikiem naprawdę nie ma większego sensu, a mebel szybko zacznie cię irytować. Wielkość narożnika powinna pasować do powierzchni pomieszczenia. W małym wnętrzu lepszym rozwiązaniem będzie niewielki i minimalistyczny mebel. Pamiętaj, że narożnik do salonu u rozpiętości nie większej niż dwa metry, to wciąż (w większości przypadków) bardziej komfortowa i funkcjonalna opcja, niż kanapa.

Podczas zakupu nie zapomnij o odpowiedniej kolorystyce mebla i zwróceniu uwagi na to, by mebel był kompatybilny ze wzrostem i wagą użytkowników. Zwróć uwagę na właściwe umiejscowienie szezląga (to wydłużona część mebla, która może się znajdować z lewej lub prawej strony).

3. Jak wybrać narożnik do salonu, by nie żałować?

Często bywa tak, że mebel, który jest atrakcyjny dla oka, nie jest funkcjonalny i wygodny. Ale nie musi tak być. Pamiętaj jednak o kilku istotnych szczegółach.
Doprecyzuj potrzeby swoje i swojej rodziny i zastanów się, do czego tak naprawdę potrzebujesz narożnika. Przemyśl, czy w twoim domu bywa dużo gości. Dobrze przemyśl zakup i wybieraj mebel bez pośpiechu, porównując asortyment poszczególnych sklepów, a także ceny mebli. Pamiętaj, że szukając jak najtańszego narożnika, musisz się liczyć z wieloma trudnościami: skrzypieniem, zapadającym się siedziskiem itp. Dlatego zwróć uwagę na jakość wykonania narożnika i pamiętaj, że po wejściu do salonu to on będzie skupiał wzrok jako pierwszy.

0 (0 opinii)