Porady

Girlandy ogrodowe - jak wybrać?

0 (0 opinii)

Oświetlenie to bardzo ważny aspekt dekoracyjny każdej przestrzeni. Szczególną ozdobą okazuje się jednak na otwartym powietrzu. Dzięki dobrze dobranemu systemowi oświetleniowemu możemy niemal całkowicie odmienić wygląd naszego tarasu, balkonu czy patia. Jednym z najpopularniejszych i najatrakcyjniejszych rozwiązań są girlandy ogrodowe. Wprowadzają wyjątkowy nastrój i dodają uroku. Jeżeli więc zależy Ci na tym, aby Twój ogród zyskał nowy wygląd, to jest to idealne rozwiązanie.

Girlandy ogrodowe – rodzaje, modele

Girlandy ogrodowe to rodzaj oświetlenia, który znajdziemy nie tylko w prywatnych ogrodach i tarasach, ale także w obiektach użyteczności publicznej, restauracjach, klubach i kawiarniach. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Doświetlają przestrzeń delikatnym światłem, nadając przestrzeni tajemniczego charakteru.

Rynek przepełniony jest przeróżnymi systemami oświetlenia. Girlandy zewnętrzne, pomimo iż trafiły do powszechnej sprzedaży stosunkowo niedawno, już dostępne są w dużej gamie produktów. Można je kupić w róznych wariantach kolorystycznych, a także w wersjach z innymi parametrami technicznymi. Dzięki temu możemy wybrać taką, która spełni nasze wszelkie oczekiwania. Produktem, który cieszy się największą popularnością, są girlandy LED. ich główną zaletą jest energooszczędność, która oscyluje w granicach do nawet 90%. Technologia LED pozwala również na bardzo duży zakres temperatur barwowych oraz gwarantuje długą żywotność.

Kolejnym popularnym rodzajem oświetlenia jest girlanda z żarówkami vintage LED. Są to nieco większe żarówki, które zazwyczaj zawierają również funkcję ściemniania. Jest to zakup, który nada twojemu ogrodowi wyjątkowego klimatu i tym samym zachwyci każdego z gości.

Często klienci decydują się również na girlandy z żarówkami 3D LED. Barwione od wewnątrz szkło gwarantuje unikalny efekt i może stanowić stylowe uzupełnienie każdego ogrodu. Wybór jest naprawdę duży – od podstawowych barw do kolorowych wzorów imitujących gwiazdy czy płomień.

Girlandy ogrodowe – na co uważać i jak wybrać?

Instalacja oświetlenia zewnętrznego wiąże się z koniecznością spełniania konkretnych wymogów technicznych. W przypadku girland nie jest inaczej. Oświetlenie musi być odporne na wilgoć i inne warunki atmosferyczne. Przy zakupie powinniśmy więc dokładnie sprawdzić, czy wybrany przez nas model przystosowany jest do pracy na zewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem będą diody LED, ponieważ oprócz spełniania wcześniej wspomnianych wymogów dobrze reagują również na wstrząsy, co jest szczególnie ważne w przypadku wyboru girland na potrzeby organizacji większych imprez.

Przy zakupie oświetlenia zewnętrznego należy również pamiętać o wyborze modelu o odpowiedniej długości. Często klienci dokonują pomiarów w linii prostej, co jest jednak błędem ze względu na to, że girlanda naturalnie się obniża. Dlatego aby uniknąć niepotrzebnych problemów, zaleca się dokonanie pomiaru z wykorzystaniem sznurka. Wtedy łatwiej będzie nam doprecyzować, jaka długość girlandy optymalnie sprawdzi się w danej przestrzeni.

Szukasz lamp do swojego ogrodu? Sprawdź szeroką ofertę girland w doskonałych cenach na https://lampoteka.pl/girlandy

 

0 (0 opinii)