Porady

Drewniane ławki ogrodowe – jakie wybrać?

0 (0 opinii)

Ławki ogrodowe są jednym z najczęściej kupowanych mebli do spędzania czasu na świeżym powietrzu. To świetne rozwiązanie do parku, na taras i do altany. Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się czym może charakteryzować się ławka ogrodowa, na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz gdzie znaleźć tanie meble z wygodnym siedziskiem np. na balkon. 

Ławki ogrodowe drewniane vs ławki ogrodowe metalowe

Nowoczesne ławki ogrodowe są coraz częściej wybierane, jednak wciąż królują dwa najbardziej popularne rozwiązania: ławki ogrodowe drewniane oraz ławki metalowe. 

null

Ławka drewniana będzie świetnym rozwiązaniem do umieszczenia w ogrodzie, na balkonie lub tarasie. Cechuje się estetycznym wyglądem oraz dobrze wpisuje się w otoczenie. Co ważne ławka ogrodowa drewniana nie wymaga konserwacji, aby stała cały rok na zewnątrz.

Ławka drewniana to również mebel, który można łatwo wymalować i odnowić. Wystarczy zrobić kilka małych kroków jak starcie papierem ściernym powierzchni ławki, a kolejno nałożenie wybranego  impregnatu lub farby. Drewniane ławki ogrodowe bywają również ozdobami wiejskiego, sielskiego ogrodu, a z drugiej strony w przestrzeni publicznej i nowoczesnej przestrzeni. Są bardzo proste, ale przy tym solidne. Zdarza się, że drewniana ławka musi zostać wybejcowana lub wymalowana przed użyciem. Takie rozwiązanie jest dobrym wyborem, bo chroni ławkę przez cały rok. Ławeczki muszą być wyczyszczone na wiosnę. Mech i glony przyczepią się do drewna, ale są łatwe do wytarcia. Wystarczy zmoczyć ławkę, napełnić wiadro wodą, dodać sól, sodę, albo ocet i zetrzeć wszystko.

null

Drugą często wybieraną propozycją są ławki do ogrodu z metalu. To tak naprawdę połączenie różnych materiałów: drewna i metalu. Ławka ogrodowa metalowa to wytrzymałe i stabilne rozwiązanie, dzięki czemu sprawdzi się nawet w gęstych trawach. Jeżeli uszkodzi się drewnianą deskę, można ją w prosty sposób wymienić, tak aby móc cieszyć się ławką do domowego ogródka przez długie lata. Ławkę można wykonać również samemu przykładowo dodać żeliwne nogi, będzie to rozwiązanie odporne na warunki zewnętrzne.

Na co zwrócić uwagę kupując ławki ogrodowe?

Decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • rozmiar ławki - czy jest dwu, czy trzy osobowa - jak dużo jest miejsca do siedzenia,
  • kolor,
  • czy w zestawie są dostępne poduszki,
  • jak wygodne jest siedzisko, czy ławka jest z oparciem, 
  • obecność podłokietników,
  • czy mebel wkomponuje się w koncepcję tarasu,
  • cena.

Ławki sprawdzą się w altanie lub pod pergolą. Niektórzy stawiają ją bezpośrednio przy domu. 

null

Tanie ławki ogrodowe - gdzie znaleźć?

Alternatywą dla wyżej opisanych rozwiązań są ławki z technorattanu oraz ławki plastikowe. Ławki z technorattanu są dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają tańszego rozwiązania do wypoczynku nie tracąc wiele na jakości. Do ogrodów rzadko wybiera się rozwiązania plastikowe, bo są dość słabe jeżeli chodzi o materiał.

null

Tanie ławki można znaleźć w ofercie sklepów internetowych. Można przefiltrować produkty, ze względu na materiał, czy inne, popularne kategorie. Wybierając ławkę warto zwrócić uwagę, że mogą być one z różnego rodzaju drewna oraz w różnych stylach. Materiał, z którego jest wykonany mebel decyduje o tym, na jak długo będziemy mogli się z niego cieszyć. 
Najbardziej popularni producenci ławek to: Fiemar, Bica, Garden Point, Rondo czy Keter. Produkty te cechuje solidność, wybieranie doskonałej jakości materiałów oraz oferowanie długich okresów gwarancji.

Czy znaleźliście już wymarzoną ławkę do ogrodu lub na balkon?

0 (0 opinii)