Porady

Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu. Wybierz solidny tunel na wiele sezonów!

5,0 (2 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Po co nam szklarnia w ogrodzie? Przecież dostępność warzyw, owoców i ziół na rynku jest ogromna i łatwo można po nie sięgnąć. Łatwo, ale czy zawsze zdrowo? Okazuje się, że spora część asortymentu pochodzi z niewiadomych upraw, część jest sprowadzana albo hodowana w celach masowej sprzedaży w hipermarketach. Kusząca okazuje się propozycja sięgania po warzywa i owoce z własnego przydomowego ogródka lub działki. W jaki sposób? Szklarnie ogrodowe - pewna jakość produktów, zdrowsze jedzenie, lepsze samopoczucie i satysfakcja z samodzielnie wyhodowanych warzyw i owoców.

W jakich celach wykorzystuje się szklarnie ogrodowe?

Wszystkie czynności ogrodnicze można wykonywać w szklarni. Mało tego! Wszystkie czynności całoroczne, czyli od lutego, aż do listopada. Tym samym szklarnie ogrodowe służą maksymalnemu przedłużaniu okresu wzrostu roślin, ponieważ wewnątrz panuje idealny mikroklimat. Co to znaczy? Stała temperatura i duże natężenie naturalnego światła słonecznego, których rośliny potrzebują na każdym etapie wzrostu.

Zobacz szklarnie z poliwęglanu: https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-z-poliweglanu

Co można uprawiać w szklarni?

Tylko warzywa i owoce? Nie. Szklarnie ogrodowe służą w:

 • rozsadach warzyw - proces, który ogrodnicy już w lutym przeprowadzają w domach lub garażach. Po co? Aby jak najszybciej zebrać pierwsze plony;
 • uprawach flanc - pierwsze kiełki, które wychodzą w doniczkach potrzebują szczególnej opieki. Szklarnie ogrodowe dostarczają dużej ilości światła i dodatniej temperatury. Dzięki temu rośliny mają możliwość wzrostu i wydawania owoców;
 • uprawach ziół - w szklarni zawsze znajdzie się miejsce na zioła. Można je uprawiać przez cały rok i sięgać po nie kiedy zachodzi potrzeba. Jeśli w kuchni brak jest miejsca na dodatkowe, podręczne doniczki z "zieleniną" warto umieścić je w szklarni. Zioła, chociaż są wrażliwe i delikatne, w szklarni będą czuły się dobrze. Miłośnicy aromatycznej bazylii, majeranku, szałwii, tymianku lub mięty powinni wykorzystywać możliwości tunelów ogrodowych;
 • uprawach kwiatów - szklarnie ogrodowe sprzyjają uprawie kwiatów i to przez cały rok! Dostępne w sklepach kwiaty cięte są przecież hodowane właśnie pod osłonami szklarniowymi. Jeśli wiosną chcemy ozdobić ogród, dom lub balkon pięknymi odmianami kolorowych kwiatów, warto już w zimie dbać o nie w szklarni. Mikroklimat panujący wewnątrz sprzyja także hodowli kwiatów egzotycznych, które wydają się trudne w uprawie. W domu nie zawsze możliwe jest dostarczenie odpowiedniej ilości światła roślinom, które właśnie tego pożądają – jak np. pomidory. Wówczas szklarnia okazuje się idealnym rozwiązaniem.

Uprawy w przydomowej szklarni

Sklep Arlen Team - jakie szklarnie można tam znaleźć?

Amatorzy ogrodnictwa czy profesjonaliści? Nie ma znaczenia, ponieważ sklep Arlen Team oferuje zróżnicowane szklarnie, które są dopasowane do potrzeb odbiorców. Wspólnym mianownikiem jest pomoc w uprawie roślin, ich ochrona przed warunkami atmosferycznymi i przedłużanie sezonu upraw.

Wybór modeli i wymiarów szklarni jest na tyle zróżnicowany, że każdy znajdzie tunel ogrodniczy, który spełni jego oczekiwania i będzie cenowo pasował na każdą kieszeń.

Jest w czym wybierać, ale od czego zacząć? Wiele osób zadaje sobie podstawowe pytania, chcąc wybrać produkt, który faktycznie będzie dostosowany do jego potrzeb.

W sklepie Arlen Team można znaleźć:

 • tunele foliowe, które nie są dużą inwestycją, dlatego wybierają je początkujący ogrodnicy. Stanowią osłonę, są lekkie, łatwo je przenieść i złożyć. To najważniejsze argumenty, którymi bronią się produkty;
 • szklarnie z poliwęglanu - spełniają potrzeby zarówno początkujących, jak i zaawansowanych ogrodników. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na sam wytrzymały materiał pokrycia, ale konstrukcja stalowa oraz różne kombinacje wymiarów są pozytywnymi cechami, stojącymi za tymi typami szklarni.

Volya - producent szklarni ogrodowych, którego warto wybrać

Rosyjski producent trafia w potrzeby wszystkich, zainteresowanych ogrodnictwem, na wielu poziomach zaawansowania. W jaki sposób? 20 lat doświadczenia w branży spowodowało, że technika tworzenia szklarni owocuje wysoką jakością towarów, wprowadzanych na rynek. Wśród nich dostępnych jest wiele modeli, które służą przydomowym ogrodnikom, działkowcom, plantatorom oraz profesjonalistom hodującym rośliny na sprzedaż.

Bardzo popularny w Polsce jest model szklarni: dacznaja trioszka.

Szklarnia trioszka - poliwęglanowa

Sklep Arlen Team będąc wieloletnim dystrybutorem produktów Volya wie, że oferuje szklarnie ogrodowe z poliwęglanu najwyższej klasy. Co to oznacza? Konstrukcje wyróżniają się trwałością materiałów, które służy i nie zawodzą przez wiele lat.

Szklarnia z poliwęglanu czy tunel foliowy - co wybrać?

Najwięcej uwagi podczas wyboru szklarni poświęca się tworzywu którym została pokryta. Oprócz ceny i samej konstrukcji, to najważniejszy element, na który zwracają uwagę klienci. Opinie producentów, ale i samych użytkowników wskazują na to, że poliwęglan jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, ale czy na stałe wyparł już tradycyjne foliaki? Warto się o tym przekonać na podstawie zestawienia właściwości obu produktów.

Co wybrać na start? Chęć własnych upraw jest duża, zapał jeszcze większy, ale czym się kierować, żeby odnieść sukces i nie inwestować wiele pieniędzy?

Tunel foliowy

Tunel foliowy jest na pewno rozwiązaniem, które nie nadwyręży domowego budżetu, a może pomóc w samodzielnej uprawie ogórków lub pomidorów. Ze względu na te warzywa klienci poszukują najczęściej pomocy, ponieważ wymagają one szczególnej pielęgnacji i są wrażliwe na warunki atmosferyczne. Foliak może je skutecznie ochronić, szczególnie przed nieprzewidywanymi przymrozkami lub wiatrami. Sama folia nie wyróżnia się jednak trwałością. To zdecydowana i największa wada tych produktów. Mocne podmuchy wiatru mogą uszkodzić delikatny materiał, a grad lub silne deszcze potrafią go także przedziurawić. Dlatego ogrodnicy szukają alternatywnych produktów do hodowli warzyw i owoców.

Szklarnia z poliwęglanu

Rozpatrując parametry: jakość-właściwości-cena, szklarnia z poliwęglanu zdobywa pierwsze miejsce. Liczby sprawdzają się w praktyce, a zadowoleni użytkownicy polecają te konstrukcje każdemu, kto na prawdę chce osiągnąć sukcesy i cieszyć się szklarnią przez wiele sezonów ogrodniczych bez konieczności wymiany tunelu na nowy.

Szklarnia ogrodowa poliwęglanowa

Dlaczego szklarnia poliwęglanowa?

 • Pochłanialność promieni UV - bariera, która skutecznie chroni sadzonki przed wysuszeniem lub spaleniem. Mimo, że poliwęglan pochłania siłę słońca, sam jest na niego odporny. Co to znaczy? Kiedy folia na skutek ciepła i światła może pękać lub się kruszyć, kondycja poliwęglanu zostaje niezmienna;
 • 365 dni użytkowania - konstrukcja szklarni z poliwęglanu jest całoroczna. Raz ustawiony stelaż może służyć ogrodnikowi przez cały rok, a uprawy można wykonywać od lutego do końca listopada;
 • 0 pracy nad przygotowaniem gruntu pod budowę - szklarnie ogrodowe z poliwęglanu nie wymagają wylewania fundamentów, ani specjalnego plantowania ziemi. Można je łatwo zamontować wszędzie i równie łatwo przenieść w inne miejsce. Wystarczy wybrać odpowiedni wymiar do warunków działki lub własnych potrzeb;
 • 5 razy lepsza izolacja w porównaniu do szklarni wykonanej ze szkła - co oznacza, że szczelna konstrukcja poliwęglanu tworzy idealny mikroklimat wewnątrz pomieszczenia oraz skutecznie zapobiega przedostawaniu się czynników z zewnątrz (kurz, pył, zanieczyszczenia);
 • 360 kg/m2 maksymalnego naporu śniegu - tyle może unieść najtrwalsza szklarnia odciążając tym samym samego właściciela. Dlaczego? Nie trzeba martwić się o ciągłe odśnieżanie dachu budowli. Świadczy to także o samej trwałości szklarni, która skutecznie chroni rośliny przed wiatrem, gradem, deszczem i śniegiem;

Oprócz tego, szklarnie ogrodowe z poliwęglanu wyróżniają się idealną przepuszczalnością światła, które równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Dodatkowo sam materiał jest ognioodporny co oznacza, że zapewnia spokój i bezpieczeństwo użytkowania.

Solidna szklarnia ogrodowa, czyli jaka? Na co zwracać uwagę?

Cena? Właściwości? Estetyka? Czym się kierować wybierając pierwszą szklarnię do swojego ogrodu. Wybór jest duży, producent oferuje różne modele, ale który spełnia wszystkie oczekiwania?

Zanim kupisz szklarnię, dokładnie przeanalizuj wybór

Podpowiadamy czym warto się sugerować:

Szybki, nieskomplikowany montaż. Kupić szklarnię samemu i samemu ją złożyć, nie spędzając nad tym kilku dni? Szklarnie z poliwęglanu nie wymagają wylewania fundamentów. To spora zaleta, ale samo złożenie też pozytywnie zaskakuje użytkowników. Instrukcja montażu jest prosta, opiera się na powtarzalnych czynnościach i nie wymaga techniki konstruktorskiej. Szkielet składa się z rurek PCV, stalowych lub dodatkowo ocynkowanych, a całość montuje się za pomocą śrub i łączników. Gotową konstrukcję można w każdym momencie przenieść w inne miejsce działki, bez konieczności rozkładania.

Wymiar. Długość, wysokość i szerokość. Na te parametry trzeba zwrócić uwagę, aby szklarnia pasowała do powierzchni działki. Nawet jeśli długość i szerokość mogą się wydawać odpowiednie, warto skupić się też na wysokości, szczególnie jeśli szklarnia ma stanąć w okolicach drzew.

Na szczęście oferta szklarni ogrodowych i ich rozmiarów jest duża i każdy z łatwością wybierze produkt dla siebie. Jest jeszcze jedna, istota zaleta szklarni z poliwęglanu. Nowoczesna, kompaktowa budowa umożliwia rozbudowę powierzchni. W jaki sposób?

Chcąc zwiększyć wymiar wewnętrzny, wystarczy przedłużyć szklarnię o kolejne 2 metry!

Uprawa przez cały rok. Jeśli prace w szklarni można prowadzić przez cały rok, dlaczego by z tego nie korzystać? Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu dają taką możliwość, dzięki swoim właściwościom. Dzięki temu prace ogrodowe nie muszą przebiegać tylko od kwietnia do sierpnia, ale zostać wydłużone o pozostałe miesiące w kalendarzu. Na przestrzeni roku w szklarni można prowadzić rozsady, pielęgnować kwiaty, uprawiać warzywa, owoce i zioła.

Estetyka. Szklarnia nie pasuje do nowoczesnego ogrodu? To mit, który warto obalić! Nowoczesne szklarnie ogrodowe z poliwęglanu są nie tylko funkcjonalne, ale też - ładne. Odznaczają się transparentnym tworzywem, które jest modne i dobrze komponuje się z krajobrazem ogrodu. Na ten aspekt także zwracają uwagę użytkownicy i nie ma się co dziwić. Estetka jest ważna.

Małe i duże - podział szklarni ogrodowych i ich ceny. Aby klienci jeszcze lepiej mogli dopasować szklarnie ogrodowe do własnych potrzeb i warunków działki, producent wprowadził podział wymiarów: mini, małe i duże. Czym się wyróżniają?

Miniszklarnie ogrodowe. Szklana, ogrodowa skrzynia, którą można wszędzie postawić i do wielu potrzeb wykorzystać - tak można by scharakteryzować model miniszklarni. Wymiary 0,89x0,8x2,1 metra sprzyjają podstawowym potrzebom amatorów ogrodnictwa, a sama konstrukcja ładnie komponuje się w zakamarkach ogrodu.

Miniszklarnia ogrodowa - dobry sposób na mniejsze działki!

Szklarnia zamykana jest transparentnym wiekiem, które można otwierać i sięgać po potrzebne rośliny. Warto hodować w niej ogórki, sałatę, rzodkiewkę lub zioła.

Małe szklarnie ogrodowe. Wymiary modelów producenta to 2x2, 2x4,3x2 metry, dlatego nie są to szklarnie przemysłowe, ale w pełni odpowiadające ogródkowym, działkowym potrzebom. Właściwości poliwęglanu, z których szklarnie zostały wykonane dają duże sukcesy, co potwierdza wielu dotychczasowych użytkowników.

Szklarnia ogrodowa - można w niej uprawiać warzywa, owoce, kwiaty, zioła

Szklarnie stwarzają możliwości zrobienia rządek lub rabat, na których warto posadzić marchewkę, pietruszkę, pomidory, kalafior i inne warzywa już wczesną wiosną, skracając tym samym okres wydawania plonów.

Cena małych szklarni to wydatek od 1300 do 2200 złotych.

Duże szklarnie. Duże szklarnie umożliwiają zastosowanie wielu, ogrodniczych rozwiązań. Jakich? Przede wszystkim duża powierzchnia pomaga w tworzeniu kilku, długich rzędów i rabat. Spora powierzchnia ścian daje też szansę na stosowanie akcesoriów do szklarni, czyli rozbudowanych półek lub mocowań.

Modele dużych szklarni zostały podzielone na wymiary 2x6, 2x8, 3x4, 3x6 i 3x8 metrów, a i ceny zaczynają się od 2400 złotych, a kończą na 5000 złotych.

Artykuł powstał przy współpracy z:

Sklep Arlen Team
Aleje Jerozolimskie 81 lok. 7.10
02-001 Warszawa
Telefon: +48 22 299 29 32
NIP: 5223046013
REGON: 363030110

5,0 (2 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba