Porady

Ogród bezpieczny dla dzieci – jakie stosować nawozy?

4,7 (3 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Dobrze jest mieć miejsce, w którym dzieci mogą się wybiegać, wybawić. Takim miejscem jest zwykle przydomowy ogród. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę z tego, że może on być niebezpieczny dla naszych pociech...

Uwaga! Dla naszych Czytelników 3% rabatu do sklepu z nawozami KumoGarden! Podczas zamówienia wpisz kod "twojogrodek007".

Pamiętacie te wieczory z dzieciństwa, kiedy mama nie mogła doszorować Waszych stóp po całodniowych przygodach ogrodowych? Na pewno zgodzicie się, że nie ma nic lepszego, jak zabawa latem na świeżym powietrzu, bieganie po skoszonej trawie – nawet na boso, w ciepłym, letnim deszczu…

Ogród to z pewnością niezwykle ważny element w życiu każdej rodziny. Może być sferą sprzyjającą budowaniu i zaciskaniu więzi, poprzez wspólną pracę i zabawę. Ogród ze swojej natury jest miejscem, w którym chce się być: on swoim wyglądem ma zachęcać i przyciągać nas do przebywania w nim. Jak o niego dbać, żeby był przyjemny, estetyczny i przede wszystkim zupełnie nieszkodliwy dla nas i naszych pociech? Czy ogród może stanowić zagrożenie? Niestety nieprawidłowo prowadzony, może nie sprzyjać zdrowiu...

Zdrowe „karmienie” roślin w ogrodzie to podstawa

Pewnie wiecie, że rośliny, tak jak dzieci, potrzebują pożywienia do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Od początku zapewniamy naszym pociechom najzdrowsze jedzenie, warzywa i owoce – najlepiej z upraw ekologicznych. Chcemy mieć pewność, że będą jadły produkty najwyższej jakości, które nie mają prawa im zaszkodzić. Zabawa w ogrodzie też powinna być równie nieszkodliwa.

Ogród ze swojej natury jest miejscem, w którym chce się być: on swoim wyglądem ma zachęcać i przyciągać nas do przebywania w nim.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad „bezpiecznym karmieniem” trawnika, świerku czy krzewów ozdobnych? Wiadomo, że piękny ogród wymaga nawożenia, przycinania, pielęgnacji, ale do niedawna jeszcze nikt nie zastanawiał się nad składem nawozów czy środków ochrony roślin pod kątem zagrożenia wynikającego ze stosowania nieodpowiednich składników.

Ogród nie może być nawożony toksycznymi środkami!

Konsekwencje chwilowej „magii” w ogrodzie

Przypuszczamy, że nie chcecie używać preparatów do pielęgnacji roślin, które mogą stanowić zagrożenie dla Was samych. Stosując jakiś sztuczny środek, z jednej strony uzyskamy oczekiwany efekt – pozbędziemy się np. szkodnika z naszych iglaków. Ale z drugiej strony możemy zaszkodzić sobie wdychając opary tej zabójczej substancji. Znaczna większość preparatów przeznaczonych do ochrony roślin posiada w swoim składzie związki, które wymagają określonego czasu karencji (zazwyczaj jest to minimum 14 dni). Najlepiej dmuchać na zimne, czyli używać środków, które nie wymagają okresu karencji oraz są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. A w jaki sposób może dojść do zagrożenia zdrowia człowieka przebywającego w ogrodzie, który nawożono szkodliwymi środkami? Nie trzeba daleko szukać – prosty przykład poniżej.

Wiadomo, że piękny ogród wymaga nawożenia, przycinania, pielęgnacji, ale do niedawna jeszcze nikt nie zastanawiał się nad składem nawozów czy środków ochrony roślin pod kątem zagrożenia wynikającego ze stosowania nieodpowiednich składników.

Dzieci bywają nieobliczalne, nie sposób ich upilnować, szczególnie, kiedy bawią się w chowanego czy berka w ogrodzie. Może się zdarzyć, że pewnego dnia będą biegały w ogrodzie, w którym spryskaliśmy żywopłot przeciwko chorobie grzybowej. Podczas zabawy istnieje duże prawdopodobieństwo kontaktu z opryskaną rośliną. A to właśnie skóra jest najczęstszą drogą przenikania szkodliwych środków do naszego organizmu. Wyobraźmy sobie, jak nasze dziecko wbiega w opryskaną roślinę. Po bliskim kontakcie, toksyczny preparat momentalnie znajduje się na ciele dziecka i może powodować negatywne skutki, takie jak zmiany zapalne, alergie, bóle brzucha, duszności… Dlatego dla własnego spokoju najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie bezpiecznego, naturalnego środka grzybobójczego, niezawierającego toksycznych składników, który skutecznie zwalczy chorobę i nie zaszkodzi przy okazji naszym dzieciom.

Bezpieczny ogród, czyli zasilany wyłącznie naturalnymi środkami

Gdy już wiemy, jak dużym zagrożeniem jest nawożenie ogrodu produktami sklepowymi, w których znajdują się toksyczne, sztuczne substancje, pora sprawdzić, jakie produkty zapewnią nam piękny ogród, ale jednocześnie bezpieczny. Będą to oczywiście środki zawierające wyłącznie naturalne składniki, bez wypełniaczy w składzie czy substancji rakotwórczych. Dlatego pierwszym krokiem do pięknego ogrodu powinno być… czytanie etykiet.

Rynek nawozów i środków przeciwko chorobom czy szkodnikom roślin, niestety pełen jest produktów niskiej jakości, w których podstawowym składnikiem są bardzo szkodliwe dla zdrowia azotany i azotyny. Od reguły oczywiście są i wyjątki – nie inaczej jest w tej branży. Wyjątkową marką nawozów jest Kumo Garden. Produkty firmy ukierunkowane są przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego nie zawierają żadnych toksycznych, ani rakotwórczych substancji, a ich skład został opracowany na bazie organicznych i mineralnych surowców. W nawozach nie znajdziemy wypełniaczy i innych niepotrzebnych składników. Co ważne, nawozy Kumo Garden nie mają czasu karencji ani prewencji – można więc przebywać w ogrodzie od razu po zastosowaniu środków!

Uwaga! Dla naszych Czytelników 3% rabatu do sklepu z nawozami KumoGarden! Podczas zamówienia wpisz kod "twojogrodek007".

Podsumowując, nawozy marki Kumo Garden chronią rośliny przed chorobami i insektami z pomocą naturalnych, a tym samym bezpiecznych surowców. Są również bardzo skuteczne dzięki wysoko skoncentrowanym składnikom i czystej formie pierwiastków. To JEDYNY taki produkt na rynku. Co więcej, nie jest droższy od popularnych nawozów sklepowych, ponieważ skoncentrowana formuła produktów zapewnia kilkakrotnie większą wydajność na metr kwadratowy. 

Sprawdź ceny nawozów TUTAJ →https://kumogarden.com/ 

4,7 (3 opinie)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba