Porady

Nawożenie ogrodu - bezpieczne i skuteczne. Poznaj receptury Kumo Garden!

4,7 (9 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Większość środków przeznaczonych do pielęgnacji ogrodów zawiera toksyczne komponenty, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i często są rakotwórcze. Stosując taki specyfik, może nieświadomie, ale jednak,przyczyniasz się do rozprzestrzeniania szkodliwych substancji. Jak zatem nawozić ogród, aby był bezpieczny dla Ciebie, Twoich dzieci czy zwierząt domowych? Na to pytanie odpowiada w poniższym artykule ekspert z firmy Kumo Garden.

Uwaga! Dla naszych Czytelników 3% rabatu do sklepu z nawozami KumoGarden! Podczas zamówienia wpisz kod "twojogrodek007".

Całkowicie bezpieczne nawozy – bez wypełniaczy i substancji rakotwórczych

Kumo Garden to marka nowatorskich nawozów przeznaczonych dla amatorów i profesjonalistów. Nadrzędną zasadą firmy jest bezpieczeństwo, dlatego nasze produkty nie zawierają toksycznych, ani rakotwórczych substancji, a ich skład został opracowany na bazie organicznych i mineralnych surowców. Nie stosujemy niepotrzebnych wypełniaczy, nasze nawozy zawierają czyste i odpowiednie formy pierwiastków, wszystko po to, żebyś wiedział co kupujesz! Oferujemy dedykowane, specjalistyczne produkty dla konkretnych roślin, w łatwy i przystępny sposób wyjaśniamy procedurę ich stosowania, tak aby każdy, bez problemu i z dużą precyzją zadbał o swój ogród.

Dzięki dokładnemu wyselekcjonowaniu naturalnych surowców do produkcji komponentów, nasze nawozy nie mają czasu karencji ani prewencji, można korzystać z ogrodu od razu po ich zastosowaniu.

Chcemy, żebyś przebywając w swoim ogrodzie miał pewność, że nie stanowi on żadnego zagrożenia dla Ciebie i Twoich bliskich. Czy zdarza Ci się przeczytać etykietę produktu od „deski do deski”? Większość środków przeznaczonych do pielęgnacji ogrodów zawiera toksyczne komponenty, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i często są rakotwórcze. Stosując taki specyfik, może nieświadomie, ale jednak przyczyniasz się do rozprzestrzeniania szkodliwych substancji. Nie szkodzi to tylko Tobie, ale i sąsiadom oraz… dzieciom – będącym najważniejszym plonem naszego życia. Warto o nie zadbać nawet w ogrodzie.

Kim jesteśmy i skąd czerpiemy pewną wiedzę na temat potrzeb pokarmowych i ochrony roślin?

W ostatnich trzynastu latach specjalizowaliśmy się w profesjonalnych uprawach rolniczych, warzywniczych, sadowniczych i szklarniowych. Nasze doświadczenie zdobyte w polu i laboratorium umożliwiło rozszerzenie produkcji nawozów i receptur w dziale ogrodniczym, dzięki temu wprowadzamy produkty, do których ogrodnicy, w większości wcześniej nie mieli dostępu. Połączenie bezpieczeństwa i skuteczności pozwoliło nam uzyskać produkty, które oferujemy wszystkim pasjonatom natury i piękna.

Kumo Garden zapewnia bezpieczeństwo, skuteczność i piękno Twojego ogrodu!

Odpowiednio dobrane nawozy, cechują się zbilansowanym składem z doskonale przyswajalnymi formami pierwiastków, są pozbawione wypełniaczy i, co najważniejsze, nie zawierają substancji toksycznych, zagrażających zdrowiu.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dzieci biegają po zdrowej trawie i goniąc się po ogrodzie wbiegają w bezpieczny (oby miękki!) żywopłot, to już wiesz, gdzie znajdziesz idealne produkty.

Zaufaj nam. Od lat zajmujemy się doradztwem nawozowym stosowanym najpierw w rolnictwie, a teraz również i w ogrodnictwie. Wiemy co zrobić, jak i kiedy, żeby Twoja roślina była zdrowa, odporna, silna i piękna. Zdajemy sobie sprawę ze specyficznych wymogów każdej grupy roślin, dlatego specjalnie dla nich skomponowaliśmy konkretne pakiety.

Dlaczego warto kupić pakiet dedykowany dla konkretnych grupy roślin?

W kumo Garden dbamy o to, aby stosowane produkty były bezpieczne i zdrowe dla człowieka i natury. Naszą bezwarunkową zasadą jest bezpieczeństwo i zdrowie. Nawozy kupujemy po to, żeby dbać o ogród, naturę i swoje rośliny, aby wydobywać z nich piękno i urok. Dlatego produkty z Kumo Garden zawierają odpowiednie formy organiczno-mineralne wysoko skoncentrowane, dzięki którym mamy rzeczywistą skuteczność i odpowiednie ilości pierwiastków pokarmowych.

Analizując prace w ogrodzie, dostępne produkty nawozowe i wyniki analizy chemicznej gleby, zaobserwowaliśmy powtarzalne czynniki, które generują problemy w ogrodzie, a co najgorsze degradują glebę powodując jej wyjałowienie i wyniszczają życie biologiczne.

Oto niektóre z nich:

  • nieodpowiedni odczyn gleby, zmiana struktury i stosunków pierwiastków, która jest przyczyną blokowania pobierania składników pokarmowych;
  • obniżenie zawartości składników;
  • nawożenie długo rozpuszczającymi się nawozami, które swoją skuteczność osiągają dopiero po około 30 latach;
  • podlewanie ogrodu wodą zawierającą bardzo duże ilości chloru, żelaza i manganu;
  • stosowanie chemicznych pestycydów; zbyt wysokie nawożenie azotem NO3.

Wszystkie te czynniki powodują, że mamy w ogrodzie nadmierną ilość pracy i coraz trudniej jest utrzymać zadowalający efekt.

Musimy zadbać o to, aby ogród był bezpieczny dla naszych dzieci

Stawiamy na harmonię z naturą...

W rolnictwie każdy błąd generuje straty w produkcji, a co za tym idzie – straty finansowe. Dlatego najważniejszą częścią w tej branży jest gleba, traktowana jako fabryka produkująca plon. W im lepszym jest stanie i więcej zrównoważonych składników posiada, tym jest bardziej wydajna i odporna na warunki pogodowe, co bezpośrednio przekłada się na wysokie plony. Naszym zadaniem jako specjalistów od nawożenia gleby, odżywiania i ochrony roślin, jest utrzymanie jak największej harmonii między człowiekiem a naturą.

Z naturą nie wolno walczyć czy jej zmieniać. Należy ją zrozumieć.

Wspomaganie jej poprzez najczystsze formy organiczno-mineralne utrzymujące równowagę biologiczną jest podstawą do tego abyśmy my sami byli bezpieczni i zdrowi. Natura odwdzięczy się nam swoim pięknem.

Nawozy „uniwersalne” nie mogą być w 100% skuteczne w każdym przypadku. Każda roślina potrzebuje innej kompozycji składników

Bardzo popularne, stojące na większości pułkach sklepowych nawozy zawierają dużą dawkę azotu, a mało fosforu i potasu, nie wspominając już o pozostałych niezbędnych składnikach i odpowiednich proporcjach. Dlatego bardzo trudno jest skomponować jeden nawóz, który zagwarantuje dostarczenie wszystkich niezbędnych składników w odpowiedniej ilości.

Teraz pojawia się pytanie: jak mamy doradzić, aby zagwarantować Wam bezpieczeństwo, zdrowie, bogatą glebę w życie biologiczne i składniki – to wszystko przekłada się bezpośrednio na piękny ogród. Z jednym, nawet najlepszym nawozem, efekty będą zawsze częściowe.

Stworzyliśmy więc specjalistyczne zestawy pakietów, które mają od początku do końca dbać o cały cykl życia biologicznego gleby i rośliny.

Pakiety podzielone są na grupy roślin. Według grup natomiast ułożone są zawartości produktów. Jeśli dana roślina potrzebuje konkretnych składników więcej – to w takiej kolejności są one ułożone w pakiecie.

Wiosenne promocje w sklepie KumoGarden

Od czego zacząć nawożenie ogrodu?

Zaczynamy od regulacji odczynu gleby poprzez najczystsze wapno węglanowe, natychmiast rozpuszczalne. Następnie uzupełniamy materią organiczną z wysoką zawartością kwasów fulwowych i węgla organicznego, tak aby składniki pokarmowe, takie jak fosfor, potas, magnez, wapń, siarka i mikro elementy, miały możliwość zatrzymania się w glebie i oraz posiadały ochronę przed wymywaniem podczas opadów deszczu czy podlewania.

W naszych nawozach jest bardzo dużo składników. Jak już zauważyliście dawki, na 1 m2 są takie same, jak nawozów rozwodnionych czy z bardzo niskim składem. Wynika to z analiz glebowych, jakie wykonaliśmy (89% zawartości składników pokarmowych była krytyczna). Dlatego, aby doprowadzić do prawidłowych zawartości w glebie, musimy te składniki uzupełnić, utrzymując jednocześnie odpowiednie stosunki wszystkich pierwiastków.

Kolejny krok – zadbaj o korzeń rośliny

Dzięki niemu po pierwsze tworzymy próchnicę w glebie, a po drugie roślina magazynuje składniki pokarmowe. Im więcej zmagazynuje – tym bardziej zbilansowanie będzie się odżywiała, regulowała pobieranie, sięgała do niższych partii gleby po więcej wody.

Specjalnie ułożony skład produktów stymuluje i rozbudowuje cały system korzeniowy. Dzięki tak umocnionemu systemowi korzeniowemu rośliny stają się silniejsze, bardziej odporne na choroby, szkodniki, rozbudowują masę zieloną, kwiaty i swoje owoce. Ukorzeniacza KUMO BLACK w pakietach jest zawsze bardzo dużo, abyśmy mogli cały czas rozbudowywać system korzeniowy.

Dodatkowo w pakietach znajdują się specjalistyczne produkty przeznaczone do konkretnych działań. Serum regeneracyjne, które jak nazwa wskazuje, regeneruje uszkodzone tkanki w roślinie oraz KUMO FLOWERS – naturalnie stymulujące rośliny do intensywnego kwitnienia. Pamiętajmy, że najpierw należy odpowiednio odżywić roślinę, a później dopiero stymulować kwitnienie i owocowanie.

Wysokiej jakości nawozy nie muszą być drogie!

Jeśli już zaczęliście martwić się o cenę pakietów, to możecie spokojnie odetchnąć. Mimo, że pakiety zawierają spore ilości wysoko skoncentrowanych produktów, ich cena wcale nie jest wygórowana!

Sprawdź ofertę TUTAJ→https://kumogarden.com/

Kumo Garden nie opiera się na sieci pośredników. Nie wystawiamy swoich produktów w sklepach stacjonarnych, ponieważ wszystko to generuje dodatkowe koszty. Dzięki temu możemy oferować pakiety naszych produktów w przystępnych cenach.

A dodatkowo na wiosnę przygotowaliśmy specjalne promocje, żebyście szybko i skutecznie mogli zadbać o piękno i urok swoich ogrodów! Zapraszamy na stronę KumoGarden.com.

4,7 (9 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba