Porady

Jaki odkurzacz warto kupić? Poznaj najpopularniejsze rodzaje!

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Dom bez odkurzacza? Trudno sobie to wyobrazić. Niezależnie od tego, czy lubimy sprzątać, jest to czynność, którą należy wykonywać, jeżeli chcemy utrzymać nasze mieszkanie w porządku. Jaki odkurzacz warto kupić? Jaki jego rodzaj powinniśmy mieć, jeżeli mieszkamy z alergikiem? Podpowiadamy!

Wybierając się do sklepu, bardzo szybko może się okazać, że oferta proponowana przez producentów jest bardzo rozbudowana, a podjęcie decyzji od razu jest praktycznie niemożliwe. Czym więc kierować się podczas wyboru?

Najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy

Najpopularniejsze modele odkurzaczy, to te które zostały sprawdzone przez wielu kupujących. Ich opinia jest bardzo ważna, ponieważ klient testując produkt, ma największą świadomość, czy produkt jest dobry i sprawdza się w jego mieszkaniu lub domu. Odkurzacze karcher cieszą się właśnie takim zaufaniem wśród kupujących.

Zanim jednak przystąpimy do kupienia konkretnego modelu, warto zapoznać się z rodzajami, jakie znajdują się na rynku. Największą popularność posiadają:

Odkurzacz workowy - zdecydowanie najpopularniejszy typ odkurzaczy. Jego efektywność uzależniona jest od tego na ile worek został już zapełniony nieczystościami. Worki są higieniczne, ponieważ podczas procesu wymiany nie mamy bezpośredniego kontaktu ze zgromadzonym wewnątrz brudem. Odkurzacz workowy to ceniona przez wielu kupujących opcja, która od lat zdobywa największe zaufanie.

Kärcher
Odkurzacz bezworkowy to popularne rozwiązanie

Odkurzacz bezworkowy - jest niewątpliwie tańszy w utrzymaniu, ponieważ nie trzeba ponosić kosztów opłacenia worków. Mimo to, pojawia się problem podczas opróżniania odkurzacza. Dla niektórych będzie to prosta czynność, inni będą musieli wprawić się w procesie przesypywania nieczystości. Osoby, które mają alergię, powinny szczególnie zwrócić na to uwagę. 

Odkurzacz z filtrem wodnym - wielu może zaskoczyć to rozwiązanie, ponieważ jego popularność wciąż wzrasta, ciesząc się coraz większym zaufaniem wśród kupujących. Odkurzacze te posiadają specjalny zbiornik z wodą, przez którzy przepuszczane jest wciągane powietrze. Dzięki temu woda przechwytuje nieczystości, a po zakończeniu pozostaje jedynie... wylać brudną wodę. Jest to tanie oraz proste rozwiązanie. Również osoby, które narzekają na różnego rodzaju alergie, powinny poczuć się bezpiecznie z takim odkurzaczem.

Odkurzacz pionowy - to poręczny sprzęt, który coraz częściej znajduje się w wielu domach. Dzięki swojej lekkiej formie, jest on prosty w przenoszeniu, a plątający się pod nogami kabel nie stanowi więcej niebezpieczeństwa dla nas i najmłodszych. Odkurzacz pionowy pracuje cicho, dzięki czemu w tym samym czasie możemy np. rozmawiać lub słuchać muzyki. Jak już zostało wspomniane, jest poręczny, dzięki czemu łatwo można schować go w odpowiednie, wybrane przez nas miejsce. Odkurzacze te zazwyczaj są bezworkowe. 

Kärcher
Najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy do Twojego domu

Odkurzacze, które ułatwiają codzienne czynności

Warto również pamiętać o tym, że istnieje coraz więcej udogodnień, które oferują producenci, a a o których istnieniu często nie mamy pojęcia. Odkurzacze, które mogą nam dodatkowo pomoc w codziennym sprzątaniu i sprawić, że stanie się ono łatwiejsze, to:

Odkurzacz piorący - są to wszechstronne modele z funkcją prania, które z łatwością usuwają zanieczyszczenia, takie jak: plamy z dywanów czy rozlane przez nas lub nasze pociechy napoje. 

Odkurzacz ręczny - niewielki i poręczny rodzaj, który bez problemu pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Nie tylko nadaje się do domu (do odkurzania pod kanapą, za regałami, komodami i innymi miejscami, gdzie już dawno nie byliśmy w stanie dosięgnąć), ale również do samochodu, gdzie często zapominamy o prawidłowym sprzątaniu. Odkurzacze ręczne nie posiadają okablowania, dzięki czemu nie przeszkadzają one podczas użytkowania.

Należy pamiętać, że odkurzacze mają przede wszystkim być wygodne dla nas. Choć warto kierować się sprawdzonymi opiniami oraz szczegółowymi opisami producentów, najważniejsze to dopasować model do naszych (oraz naszego mieszkania) potrzeb. Wtedy nawet sprzątanie, może stać się przyjemnością.

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba