Porady

Drewno akacjowe i zestawy mebli ogrodowych

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba

Istnieją takie elementy ogrodowych aranżacji, bez których funkcjonalny i przyjemny w użytkowaniu ogród nie mógłby istnieć. Należą do nich meble ogrodowe, które mają ogromne znaczenie dla wygody domowników oraz ich gości. Wraz z nadejściem wiosny i pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych nasze ogrody ożywają i to nie tylko za sprawą rozkwitającej zieleni. Coraz chętniej spędzamy w nich czas zarówno my, jak i nasze pociechy – zażywamy słonecznych kąpieli, relaksujemy się przy filiżance kawy, spędzamy czas na zabawie i odpoczynku.

Jednymi z najpopularniejszych mebli ogrodowych są te wykonane z drewna. Estetyczne, funkcjonalne, ponadczasowe – tak pokrótce można je scharakteryzować. O ile większość z nas zgadza się z tym, że przyjazny w użytkowaniu ogród należy wyposażyć w takie meble, o tyle określenie gatunku drewna, z którego powinny zostać wykonane stanowi już większy problem. Tymczasem wybór może mieć duże znaczenie, bo od rodzaju drewna zależy wygląd i trwałość mebli.

Z czego powstają drewniane meble do ogrodu?

Warto zwrócić uwagę, że drewniane meble ogrodowe produkuje się zarówno z rodzimych, jak i egzotycznych gatunków drewna. Ich wygląd i właściwości mogą się nieco różnić, dlatego już na etapie zakupu warto zorientować się, które z nich czym konkretnie się charakteryzują.

Wśród rodzimych gatunków drewna stosowanych do produkcji mebli ogrodowych spotkamy się między innymi z sosną, świerkiem i modrzewiem, a z gatunków drzew liściastych z bukiem, jesionem, dębem i robinią akacjową. W tym ostatnim przypadku mówimy o drewnie akacjowym, choć w rzeczywistości akacja jest zupełnie innym gatunkiem niż robinia akacjowa. Akacja rośnie w strefie tropikalnej i subtropikalnej, dlatego raczej nie spotkamy jej w Polsce. Z kolei robinia akacjowa wywodzi się z Ameryki Północnej, skąd rozprzestrzeniła się po innych kontynentach. Doskonale czuje się w klimacie południowo-środkowej Europy, w tym w naszym kraju. Potrafi tworzyć gęste drzewostany, a na przełomie maja i czerwca obsypuje się niewielkimi, białymi gronami kwiatowymi o intensywnym i przyjemnym zapachu.

Drewno akacjowe w produkcji mebli ogrodowych

Drewno akacjowe jest popularnym gatunkiem w produkcji elementów małej architektury. Powstają z niego różne meble ogrodowe z Bazkar.pl. Niektóre z nich są przeznaczone dla jednego użytkownika, inne dla większej grupy osób. Znajdziemy wśród nich wygodne leżaki, zestawy stołów i krzeseł dla sześciu osób oraz barki ogrodowe. Meble są ładne, wygodne i solidne.

Meble ogrodowe z drewna

Użyte do produkcji mebli drewno akacjowe cechuje się dużą wytrzymałością oraz elastycznością. Jego zaletą jest też przyjemny wygląd. Charakterystyczny, wyraźny rysunek decyduje o walorach dekoracyjnych i znajduje aprobatę u wielu osób zainteresowanych zakupem mebli ogrodowych. Właściwości drewna akacjowego bywają porównywalne do tych, które są charakterystyczne dla drewna dębowego. To kolejny atut, który przekonuje wiele osób do wyboru mebli wykonanych z tego właśnie gatunku.

Czy drewno akacjowe dobrze sprawdza się w warunkach zewnętrznych? Nie bez kozery producenci mebli ogrodowych stosują właśnie ten gatunek. Znaczenie ma tutaj zarówno jego wygląd, jak i wytrzymałość. Drewno akacjowe, podobnie jak wiele innych gatunków drewna, wymaga zastosowania przez producenta odpowiednich preparatów. Dzięki nim zyskuje trwałość, która pozwala na użytkowanie mebli przez wiele kolejnych lat.

0,0 (0 opinii)
bardzo dobra!
dobra
średnia
nic specjalnego
słaba